Reklama

Reklama

Apex Legends z nowym rekordem graczy na Steam

​Apex Legends bije na Steam kolejne rekordy popularności i duża zasługa w tym 9. sezonu, który wystartował w grze kilka dni temu.

Kilka dni temu w Apex Legends wystartował 9. sezon, który wniósł przede wszystkim wyczekiwany nowy tryb Areny, gdzie dwie drużyny złożone z trzech graczy mierzą się ze sobą na mniejszych niż zazwyczaj mapach i przez parę rund walczą o wygraną. Wydarzenie to przyciągnęło uwagę jeszcze większej ilości osób, a battle royale Respawn Enteraiment dwukrotnie pobił rekord popularności na Steam. Według danych Steam Charts 6 maja na serwerach przebywało jednocześnie ponad 240 tysięcy użytkowników, aczkolwiek wynik ten szybko pobito i w chwili pisania artykułu wyniósł aż 330 879 graczy.

Reklama

Jest to niewątpliwy sukces gry wydanej przez Electronic Arts, która od momentu debiutu w usłudze Valve przeżywa ogromne zainteresowanie. Warto przypomnieć, że jakiś czas temu deweloperzy świętowali 100 milionów użytkowników, którzy zagrali w tę produkcję. Apex Legends trafił niedawno na Nintendo Switch, aczkolwiek ten port przynajmniej na starcie cierpiał na problemy z wydajnością. Co ważne - jest to baza graczy tylko na Steam, z kolei battle royale dostępny jest jeszcze na konsolach z opcją grania multiplatformowego.

9. sezon wniósł dodatkowo kolejną legendę - Walkirię, czyli Kairi Imahara, która nie ma nic przeciwko dawaniu łapówek i naginaniu zasad. Oczywiście rekordowe zainteresowanie tytułem sprawiło, że wraz ze startem sezonu padły serwery i nie dało się grać. Wprawdzie deweloperzy uporali się z większością kłopotów, to wciąż są momenty, kiedy po prostu nie da się zalogować do gry.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy