Reklama

Reklama

Apex Legends zmierza na Steam i Switch

Z wyjątkowo nudnej konferencji Electronic Arts ubiegłej nocy dowiedzieliśmy się między innymi, że popularna strzelanka sieciowa Apex Legends zadebiutuje na Steamie oraz na konsoli Nintendo Switch. Nie podano jednak, kiedy dokładnie możemy spodziewać się obu tych oczekiwanych wydarzeń.


Co więcej, zgodnie z obecną modą możliwa będzie także zabawa międzyplatformowa, więc zwolennicy PC będą mogli - na przykład - pokazać miłośnikom Switch, jak wielką mają przewagę. Opcję na pewno będzie można wyłączyć, by rywalizować tylko w ramach jednego urządzenia.

Apex Legends jest obecnie dostępne na PlayStation 4, Xbox One oraz PC, gdzie jednak ograniczone jest do platformy Origin. Debiut na Steamie powinien znacząco zwiększyć zainteresowanie (choć, wzorem Ubisoftu i Uplay, konto Origin najpewniej nadal będzie wymagane do włączenia gry na Steamie).

Reklama

Jednocześnie ogłoszono, że w najbliższy wtorek - 23 czerwca - na serwerach Apex Legends rozpocznie się wydarzenie specjalne "Zaginione skarby". Potrwa do 7 lipca. Składa się na nie między innymi nowy tryb ograniczony czasowo i 24 przedmioty kosmetyczne, w tym dwie legendarne skórki na broń.

Tryb ograniczony czasowo nosi nazwę "Uzbrojeni i niebezpieczni - Ewolucja". Znany jest już z przeszłości, a podstawowe założenia to dostęp wyłącznie do karabinów snajperskich i strzelb. "Ewolucję" stanowi fakt, że jedynym pancerzem dostępnym w tym trybie jest pancerz ewoluujący.

Ewolucja wprowadza też przenośny sygnalizator odrodzeń, umożliwiający odrodzenie poległych towarzyszy "na miejscu". Wymaga odpowiedniego miejsca do lądowania (podobnie jak zrzut zaopatrzenia Lifeline). Po jego lądowaniu użyć może go także przeciwnik, więc trzeba uważać.

Jeśli mowa o mapie postępów z nagrodami do odblokowania, to podobnie jak poprzednio, możemy zdobyć maksymalnie 1000 punktów za każdy zestaw wyzwań - a one z kolei będą się zmieniać codziennie. Dodatkowo wciąż mamy możliwość wykonywania wyzwania przepustki bojowej.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL