Arcyważna wygrana AGO Gaming w ESEA MDL S26

AGO Gaming pokonało szwedzkie Singularity 2:1 w ćwierćfinałowym starciu fazy zasadniczej ESEA MDL Season 26. Kolejnym przeciwnikiem "Aniołków" będzie Virtus.pro.

Ćwierćfinałowe spotkanie fazy zasadniczej rozpoczęło się na Mirage wybranym przez Singularity. Mapa nie okazała się szczęśliwa dla polskiego AGO Gaming. Co prawda, Polacy bardzo dobrze zaprezentowali się w pierwszej połowie, wygrywając 8:7 po stronie TT, lecz druga połowa była nieco gorsza. Polacy ostatecznie przegrali 13:16 i musieli wygrać dwie kolejne mapy by awansować do półfinału.

Train w wykonaniu polskich zawodników miał totalnie inny przebieg. "Furlan" wraz z kolegami kompletnie zdominowali Szwedów z Singularity, wygrywając 16:6. Największą siłą polskiego zespołu była gra zespołowa.

Decydującą mapą był Cobblestone. Polacy radzili sobie tam zawsze dobrze, więc była duża szansa na pokonanie rywala. Zawodnicy AGO Gaming poradzili sobie również świetnie na Cobblu.

Polacy wygrali pierwszą połowę 10:5, a potem bez większych kłopotów dowieźli zwycięstwo do końca, ostatecznie pokonując szwedzkiego rywala 16:8.
W półfinale dojdzie do derbowego pojedynku pomiędzy AGO Gaming a Virtus.pro. Stawką będzie awans do finału fazy zasadniczej.