Reklama

Reklama

Battlefield 2042 – aktualizacja 4.1 usuwa z gry 128-osobwy tryb Breakthrough

DICE przygotowało dla graczy Battlefielda 2042 nowe zmiany. Aktualizacja 4.1 trafiła właśnie na PC oraz konsole. Wśród podjętych decyzji znajduje się usunięcie trybu Breakthrough.

Electronic Arts i DICE cały czas pracują nad wielkim powrotem Battlefielda 2042. Gra nie została oczywiście przyjęta dobrze przez większość graczy i straciła niemalże cały hype, jaki udało się zbudować przed oficjalnym debiutem. Regularnie słyszeliśmy jednak, że gra doczeka się zmian i widzimy, jak te zmiany stopniowo wchodzą na serwery. 

Do gry trafiła właśnie aktualizacja 4.1, której wszystkie szczegóły możecie poznać na stronie EA. Najważniejszą zmianą tego patcha jest usunięcie 128-osobowego trybu Breakthrough z rotacji All-Out Warfare. Zdaniem DICE większa liczba graczy pasuje bardziej do Conquestu, a 64-osobowy Breaktrough jest bardziej taktyczny i mniej chaotyczny.

Reklama

Ponadto, aktualizacja przynosi wiele drobnych zmian oraz usprawnień, co na dłuższą metę powinno pozytywnie wpłynąć na odbiór gry. Ciekawie wygląda balans do podstawowych, niemodyfikowanych wersji broni. Każda z nich ma teraz mieć mniejszy odrzut. Nowi gracze nie będą musieli aż tak męczyć się z kontrolą karabinów.

Aktualizacja 4.1 nie zapowiada się oczywiście na patch, który zrewolucjonizuje grę i zachęci wszystkich do powrotu. DICE powoli usprawnia jednak różne elementy Battlefielda 2042 i powoli przygotowuje grę do długo wyczekiwanego debiutu pierwszego sezonu.

Najlepsze tematy