Reklama

Beautiful Light: Pierwszy zwiastun rozgrywki robi wrażenie

Każdego roku na rynku strzelanek pojawia się mnóstwo tytułów w tym gatunku. Większość z nich to oczywiście mniej znane tytuły, które osiągają nieco słabszą popularność wśród graczy. Jednak kilka tytułów przebija się do szerszej świadomości i zdobywa rzeszę fanów na całym świecie. Okazuje się, że swoich sił przebicia będzie próbowała produkcja Beautiful Light. Jest to wyjątkowy projekt, który został zapoczątkowany przez francuskiego esportowca. W sieci udostępniony jest krótki zwiastun rozgrywki.

Strzelanki trudnym gatunkiem w grach wideo

Strzelanki to jeden z najtrudniejszych gatunków gier wideo, jakie są na rynku. Wynika to z tego, że gatunek jest bardzo mocno rozwinięty. Mianowicie, istnieje mnóstwo shooterów, przez co przebicie się wśród tych wszystkich produkcji jest niezwykle trudne. Deweloperzy muszą zaimplementować jakieś nietypowe mechaniki, by zainteresować gracza swoją propozycją. Tak było m.in. w przypadku The Finals.

Strzelanka z destrukcyjnym otoczeniem, w której tworzymy 3-osobowy zespół i na zasadzie rywalizacji para-sportowej z komentarzem, musimy wyeliminować trzy lub w zależności od trybu - cztery inne drużyny. Produkcja zyskała ogromną popularność na całym świecie, a w szczycie grało w nią jednocześnie ponad 280 tysięcy użytkowników.

Reklama

Teraz na rynek powoli wkracza kolejna produkcja. Mowa o Beautiful Light, która ma już zdecydowanie bardziej militarny charakter. Pokazano pierwszą próbkę rozgrywki.

Beautiful Light zaczaruje fanów gamingu?

Za stworzenie projektu odpowiada Eric "Aherys" Rajot, który jest wielkim fanem Rainbow Six: Siege, a także zawodowym graczem. Profesjonalną grą zajmuje się od 2016 roku i na swoim koncie ma już kilka sukcesów esportowych. Rajot reprezentuje aktualnie drużynę o nazwie Maestria. Jednak Francuz nie tylko poświęca się rozwijaniu w esporcie.

Kilka lat temu postanowił, że stworzy lepszą grę od wspomnianego wcześniej tytułu Ubisoftu. Początkowo samodzielny projekt, teraz stał się naprawdę dużą sprawą, nad którą pracuje już kilkanaście osób. Więcej informacji o grze można przeczytać na karcie Steam Beautiful Light.

Na krótkim filmie widzimy, że akcja gry będzie toczyła się w mrocznej scenerii lasów, bunkrów czy podziemnych tuneli. Według zapewnień twórców, w grze znajdziemy elementy pasujące do taktycznych strzelanek, ale także mniej realistyczne cechy, jak chociażby obecność potworów. Nie wiemy, czy Beautiful Light będzie zawierało kampanię fabularną, jednak wiemy natomiast, że na pewno obecny będzie tryb wieloosobowy, więc fani sieciowych strzelanek będą zadowoleni.

W udzielonym niedawno wywiadzie redakcji "Mp1st", dowiedzieliśmy się, że gra ma być dostępna nie tylko na PC, ale również także na konsole nowej generacji - PS5 oraz XSX. Data premiery gry produkcji studia Deep Worlds SA jak na razie nie jest ujawniona. Do tej pory ponad 200 tysięcy użytkowników Steama dodało nadchodzącą grę do swojej Wishlisty.

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy