Reklama

Reklama

Beckham zarobi od organizacji wiele milionów

​Od dłuższego czasu jedną z promocji esportowych klubów, organizacji i innych tworów jest przyciągnięcie znanych osobistości. Na taki ruch zdecydowało się również Guild Esports, porozumiewając się z Davidem Beckhamem. Okazuje się, iż współpraca przyniesie byłemu piłkarzowi konkretne korzyści.

Guild współpracuje z Beckhamem

Wspólne działania Guild Esports i Davida Beckhama trwają już od pewnego czasu. Brytyjska organizacja wiedziała, co robi, gdyż były piłkarz to obecnie bardzo dobry biznesmen, który wykorzystał swoją piłkarską karierę do otwarcia i prowadzenia różnych form działalności. Obecnie Anglik ma charakter celebryty, choć mowa tu o pozytywnym wydźwięku tego słowa.

Wracając do Beckhama i Guild, to po raz pierwszy informacje o podjęciu współpracy pojawiły się kilka miesięcy temu. Jeden z najlepszych pomocników z początków XXI wieku kupił ponad 11 procent udziałów w projekcie, wydając na to prawie pół miliona funtów. Kluczem do korelacji jest próba pomocy w rozwoju młodych zawodników wykazujących talent w esportowych zmaganiach.

Reklama

To jednak nie wszystko, co do zaoferowania miał piłkarz. Beckham poszedł krok dalej, walnie przyczyniając się do wprowadzenia Guild na giełdę. Organizacja przekazała 40 procent udziałów w projekcie, co miało przynieść kilkadziesiąt milionów dolarów wpływu, wykorzystanych dalej na dokonywanie kolejnych inwestycji.

Wymierne korzyści

Z racji podpisanej umowy między stronami były reprezentant Anglii oraz takich klubów jak Manchester United i Real Madryt również ma postawione przed sobą pewne zadania. Głównie dotyczą one promocji. Poprzez swoje kanały social media oraz inne formy reklamy 45-latek ma co roku reklamować Guild Esports. Umowa przewiduje, ile postów oraz pozostałych elementów musi wykonać piłkarz, by wywiązać się z zobowiązań.

Całość zawodnikowi dość mocno się opłaca. Według informacji podanych m.in. przez The Esports Observer biznesmen otrzyma od organizacji konkretne wynagrodzenie, które systematycznie będzie się zwiększać. Za pierwszy rok wspólnego działania na konto Beckhama wpłyną niecałe 3 miliony dolarów. Pięć lat później kwota przekroczy z kolei 5 milionów dolarów. Łącznie Brytyjczyk może liczyć na zarobek rzędu prawie 20 milionów dolarów w ciągu 5 lat.

Projekt w trakcie rozwoju

Aktualnie Guild wciąż rozwija swoją markę, by stać się bardziej znaczącym graczem na rynku. Opisana współpraca byłaby niczym, gdyby włodarze nie inwestowali w drużyny. Na razie esportowy klub może pochwalić się dwiema sekcjami.

Barwy organizacji są reprezentowane przez drużynę Rocket League oraz graczy w FIFIE 21. Zważywszy na sumy pojawiające się wokół tworu, można wnioskować, iż niebawem GE poczyni kolejne ruchy, otwierając się na nowe esportowe produkcje.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL