Reklama

Bjergsen chce wrócić do profesjonalnej gry w League of Legends

​Jedna z największych postaci amerykańskiego League of Legends i główny trener TSM planuje podobno wrócić do profesjonalnej gry. Możliwe, że w przyszłym sezonie na Summoner’s Rift ponownie ujrzymy Bjergsena.

W zeszłym roku LCS stracił legendę amerykańskiej sceny League of Legends. Bjergsen zdecydował się zakończyć profesjonalną karierę i spróbować się w innej roli. Midlaner został w rezultacie trenerem i poznał esport z nieco innej perspektywy. Wygląda jednak na to, że ta perspektywa aż tak nie przypadła mu do gustu.

Według informacji Upcomera Bjergsen chce wrócić w przyszłym sezonie do gry w League of Legends. Jego kontrakt z organizacją dobiega końca 16 listopada. Kiedy zostanie free agentem, chce dołączyć do drużyny w LCS lub LEC.

Reklama

Głównym pytaniem pozostaje teraz fakt, gdzie mógłby dołączyć Bjergsen. Oczywistym i najprostszym dla niego kierunkiem jest TSM, który po solidnym regulaminowym sezonie zaliczył słabe platoffy i nie zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata. Możemy więc śmiało założyć, że TSM będzie chciał dokonać jakichś zmian w tym offseasonie.

Bardzo ciekawa wydaje się jednak również możliwość przejścia do LEC. Ostatni raz Bjergsen w Europie grał w Ninjas in Pyjamas, w 2013 roku. Powrót do lepszego teraz regionu byłby na pewno bardzo interesującym doświadczeniem, zarówno dla samego gracza, jak i dla widzów LEC.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: League of Legends