BLAST Premier Fall Final 2021- Vitality pokonało Astralis

​W czwartek rozegrane zostały dwa spotkania w ramach turnieju BLAST Premier Fall Final 2021 w Kopenhadze. Szlagierowym meczem było starcie Vitality z przedstawicielem gospodarzy - zespołem Astralis. W innym starciu Heroic stanęło naprzeciwko Natus Vincere. Zapraszamy do krótkiej relacji z tych pojedynków.

Heroic - Natus Vincere

Starcie to zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Obie drużyny znajdują się aktualnie w bardzo wysokiej dyspozycji. Faworytem byli oczywiście podopieczni Natus Vincere. To oni kilka tygodni temu sięgnęli po zwycięstwo w sztokholmskim PGL Major. Na Inferno Na’Vi miało wszystko pod swoją kontrolą. Dlatego też bez większych problemów wygrali 16:11.

Znacznie trudniejsze wyzwanie Heroic postawiło graczom ze wschodu Europy na Mirage. Od początku było widać, że znacznie lepiej są przygotowani do rywalizacji właśnie na tej lokacji. Efektem tego było zdobywanie większej liczby rund od przeciwników. Po bardzo emocjonującej końcówce wygrali 16:14 i tym samym doprowadzili do remisu w całym starciu.

Na Overpass znów Natus Vincere wróciło do kontroli. Wprawdzie Heroic próbowało się przeciwstawić, ale drużyna  "s1mple’a" była zbyt mocna, by ją w tym dniu pokonać. "Na’Viczanie" pokonali Heroic 16:12 i wygrali cały mecz 2:1.

Heroic - Natus Vincere 1:2

Vitality - Astralis

Francusko-duńskie starcie również było bardzo emocjonujące. Obie drużyny wygrały pierwsze swoje spotkania. Na mapie Nuke potrzebna była dogrywka do tego, by rozstrzygnąć pojedynek. Lepsi okazali się gracze Vitality, wygrywając 22:18.

Astralis jednak bardzo szybko się odgryzło i na Dust2 zwyciężyło 16:14, doprowadzając tym samym do trzeciej mapy w meczu. Na mapie Inferno wyższość Vitality nad rywalem była już bardzo widoczna, choć pierwsze fragmenty należały zdecydowanie do Astralis. Jednak po znakomitej drugiej połowie Francuzi wygrali 16:11 i tym samym w całym spotkaniu 2:1.

Vitality - Astralis 2:1