Reklama

BLAST Premier Spring Showdown: Heroic i Gambit grają dalej

​W sobotę odbyły się kolejne dwa spotkania w ramach BLAST Premier Spring Showdown w CS:GO. Heroic podejmowało 9z, a Gambit Esports zmierzył się z FURIĄ. Zapraszamy na podsumowanie tych spotkań.

Heroic - 9z

Reklama

Zdecydowanym faworytem starcia byli Duńczycy z Heroic. To oni mieli ogromne doświadczenie po swojej stronie, co pokazywali już na mapie Mirage. Tam zdecydowanie mieli inicjatywę po swojej stronie. Świadczył o tym chociażby wynik - 12:3 po pierwszej połowie. Heroic po zmianie stron kontynuowało bardzo dobrą grę. Skutkowało to ostateczną wygraną 16:8.

Druga mapa - Inferno dostarczyła zdecydowanie więcej emocji kibicom oglądającym to spotkanie. Gracze z Ameryki Południowej czuli się zdecydowanie lepiej na drugiej mapie. Nie wystarczyło jednak umiejętności do tego, by zbudować sobie trwale większą przewagę nad Heroic.

Nawet to Duńczycy prowadzili na półmetku 8:7. W drugiej połowie obie drużyny rozgrywały dość wyrównany pojedynek, lecz lepsi okazali się gracze z Danii (16:12) i to oni wygrali całe spotkanie 2:0.

Gambit Esports -  FURIA

Szlagierowo zapowiadający się pojedynek dwóch mocnych drużyn - FURII oraz Gambitu z całą pewnością nie zawiódł kibiców CS:GO. Rosjanie z Gambitu weszli w mecz bardzo mocno. Do przerwy na Mirage’u prowadzili 10:5, grając po stronie terrorystów. W dalszej części na tej mapie Gambit kontrolował przebieg meczu i ostatecznie zwyciężył 16:6.

Brazylijczycy na Overpassie wzięli się w garść i prezentowali zdecydowanie lepszego Countera. FURIA przez pierwszą część pierwszej połowy spisywała się wyśmienicie. Dopiero tuż przed zmianą stron oddali nieco inicjatywę Gambitowi, co skutkowało tym, że mieli przewagę zaledwie jednego punktu po piętnastu rundach. W drugiej połowie widzieliśmy podobny, wyrównany przebieg spotkania. Obronną ręką wyszli jednak gracze z "kraju kawy", którzy zwyciężyli 16:14 i doprowadzili do remisu w całym spotkaniu.

Gambit powrócił do swojej świetnej dyspozycji na Trainie. Dał prawdziwy koncert i jednocześnie lekcję brazylijskim rywalom. Rosjanie dominowali na serwerze w każdym elemencie gry. Mapa zakończyła się zwycięstwem naszych wschodnich sąsiadów 16:5 i to oni w dalszym ciągu mają szansę na awans do turnieju finałowego BLAST.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje