Reklama

BLAST Rising rozszerza swoje wpływy o region LATAM

​Turniej rozpocznie się jeszcze w listopadzie, w którym zespoły z regionu LATAM będą walczyć o 15 tysięcy dolarów.

Przed nami trzecia edycja internetowego turnieju BLAST Rising, czyli owocu współpracy marki BLAST i agencji gamingowej Fantasyexpo. Tym razem rozgrywki skierowane są do drużyn z regionu LATAM, które będą walczyć o 15 tys. dol.

Dotychczas odbyły się dwie edycje turnieju BLAST Rising - pierwsza w maju 2020 roku oraz druga w maju 2021 roku i obydwa skupiały się przede wszystkim na zespołach europejskich. Głównym celem rozgrywek jest zapewnienie drużynom spoza ścisłej czołówki Counter-Strike’a pola do rywalizacji i odskoczni, które pozwolą im wspiąć się na wyższy poziom i rozwój indywidualny oraz drużynowy.

Reklama

Trzecia edycja wydarzenia BLAST Rising rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu (30 listopada - 12 grudnia). Po raz pierwszy skupi się wyłącznie na drużynach z regionu LATAM, które będą walczyć o łączną pulę nagród w wysokości 15 tys. dol.

Turniej organizowany jest przez agencję gamingową Fantasyexpo, która jest jednocześnie licencjobiorcą praw transmisji BLAST Premier w Polsce. Wydarzenie BLAST Rising jest kolejną cegiełką dokładaną przez obydwa podmioty do esportowego ekosystemu, który ma dawać szansę jak najszerszemu gronu organizacji esportowych z całego świata.

Na liście uczestników znajdzie się 16 zespołów zaproszonych przez organizatorów, a zaproszenia oraz podział na grupy zostanie ujawniony pod koniec bieżącego tygodnia. Wydarzenie odbędzie się w dniach 30 listopada - 12 grudnia, z czego ostatnie cztery poświęcone zostaną fazie finałowej.

Oficjalna transmisja BLAST Rising LATAM odbędzie się na kanale @BLASTtv w serwisie Twitch.tv. Dodatkowo organizatorzy będą współpracować z komentatorami regionalnych społeczności, aby zapewnić komentarz w innych językach.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama