BLAST.tv Major: Polacy z drugą porażką w stolicy Francji

9INE na mapie Mirage podejmowało GamerLegion w drugim meczu turnieju BLAST.tv Major w Paryżu. Obie formacje przegrały swoje pierwsze starcie i wygrana jednej z nich pozwoliłaby na zachowanie oddechu przed kolejnymi meczami. Niestety polskiej formacji nie poszło najlepiej w tym spotkaniu i przegrała ona 13:16.

Słaby początek 9INE w Paryżu

Turniej BLAST.tv Major Paris 2023 jest wyjątkowy dla kibiców nad Wisłą. Pierwszy raz od 2018 roku rodzima drużyna znalazła się w Fazie Legend najważniejszego turnieju w światowym kalendarzu CS:GO. Ostatnie wyniki na międzynarodowej scenie pozwalają marzyć o wyjściu do fazy pucharowej rozgrywek, choć o to będzie bardzo trudno.

W pierwszym meczu Polacy przegrali 9:16 z Team Liquid, natomiast GamerLegion musiało uznać wyższość Natus Vincere (10:16). Niemniej jednak, starcie 9INE przeciwko GamerLegion na paryskim Majorze było niezwykle interesujące dla polskich kibiców.

Jednak nie tylko w 9INE można było dostrzec polskie akcenty. Jednym ze strzelców przeciwników polskiej formacji był Kamil "siuhy" Szkaradek, grający wcześniej m.in. w Izako Boars. Dla "Dziewiątek" mecz ten zapowiadał się bardzo trudno.

Wielkie emocje w drugim meczu na Mirage

Polacy z 9INE na Mirage rozpoczęli bardzo słabo rozgrywkę przeciwko GamerLegion. Nasi rodacy rozgrywający pierwszą połowę po stronie ofensywnej, znów przegrali pierwszą w starciu rundę pistoletową. Międzynarodowa drużyna GamerLegion wygrała również drugą rundę, co mogło być ciosem dla reprezentantów naszego kraju. 9INE szybko podniosło się i zniwelowało poniesione straty.

W początkowych fragmentach żadna z drużyn nie zdołała zbudować sobie większej przewagi nad rywalem. Dopiero w drugiej części pierwszej połowy GamerLegion zdobyło czteropunktową przewagę. Wynik dla Polaków mógł wyglądać nieco lepiej niż 3:7 po dziesięciu odsłonach, gdyby 9INE nieco lepiej spisywało się w końcówkach rund. Ostatnie minuty pierwszej połowy były bardzo słabe dla polskiej drużyny.

GamerLegion miało inicjatywę po swojej stronie i przekładało się to na zdobycze punktowe. Niestety pierwszą połowę GamerLegion wygrało 10:5 i to sprawiało, że 9INE stało przed bardzo trudnym zadaniem, odrobienia strat w roli antyterrorystów.

Niestety druga połowa również rozpoczęła się dramatycznie dla "Biało-Czerwonych". GamerLegion ponownie było lepsze w rundzie z samymi pistoletami. Polacy musieli dokonać naprawdę wielkiej rzeczy, by odrobić wynik. GamerLegion początkowo grało dobrze, ale to 9INE zdołało tym razem przejąć inicjatywę od osiemnastej odsłony. Zdobyli kilka rund z rzędu i znacząco przybliżyli się do swoich rywali.

W 25. rundzie było już 12:13 na tablicy wyników i Polacy tracili zaledwie jedno "oczko" do GamerLegion. Niestety sama końcówka na mapie Mirage należała już zdecydowanie do GamerLegion. Polacy nie zdołali wysunąć się na prowadzenie i ostatecznie przegrali 13:16. Jednak to nie była ostateczna szansa dla Polaków na awans. W niedzielę zagrają decydujący o losach mecz. W formacie do dwóch wygranych map zmierzą się o pozostanie w turnieju. Wygrana da szansę rozgrywania kolejnych meczów, a przegrana będzie oznaczała eliminację z BLAST.tv Major Paris 2023.

9INE 13:16 GamerLegion (Mirage)

Dowiedz się więcej na temat: CS:GO