Reklama

BLAST.tv Major: Porażka 9INE na otwarcie paryskiej imprezy

Na ten dzień czekała cała polska scena CS:GO od wielu lat. W pełni polska formacja wróciła na scenę Majora w CS:GO i to nie byle jakiego, bo ostatniego w historii tejże gry. 9INE stanęło przed szansą debiutu na najważniejszym turnieju w kalendarzu. Pierwszym przeciwnikiem Polaków była utytułowana drużyna Team Liquid.

Na ten dzień czekała cała polska scena CS:GO od wielu lat. W pełni polska formacja wróciła na scenę Majora w CS:GO i to nie byle jakiego, bo ostatniego w historii tejże gry. 9INE stanęło przed szansą debiutu na najważniejszym turnieju w kalendarzu. Pierwszym przeciwnikiem Polaków była utytułowana drużyna Team Liquid.

Sobota jest ważnym dniem dla polskiej sceny CS:GO. To właśnie 13 maja pierwszy raz od 2018 roku w pełni polska formacja zagrała mecz na turnieju rangi Major, a w dodatku są to ostatnie takie zawody w historii CS:GO. Dla "Dziewiątek" jest to wielka okazja na pokazanie swoich umiejętności na międzynarodowej scenie, lecz już w ciągu ostatnich miesięcy demonstrowali to kilkukrotnie przeciwko czołowym drużynom na świecie.

Reklama

Ich pierwszym przeciwnikiem jest Team Liquid - drużyna pełna legend amerykańskiego "Kantera", która nie najlepiej rozpoczęła przygodę w paryskim turnieju. Polakom otwierała się szansa bardzo dobrego otwarcia. Mecz toczył się na mapie Overpass.

Niestety od samego początku mecz nie toczył się po myśli formacji z naszego kraju. Grające w pierwszej połowie po stronie terrorystów Liquid szybko objęło wysokie prowadzenie. Amerykanie wygrali rundę pistoletową, a następnie poszli za ciosem. Polacy w tamtym momencie wydawali się być nieco zagubieni, przytłamszeni dyspozycją przeciwników.

Po siedmiu odsłonach Team Liquid prowadził już 6:1 i gra 9INE wyglądała źle. Polacy jednak w tamtym momencie się obudzili i wygrali pięć rund z rzędu, doprowadzając do remisu. Końcówka jednak znów należała do Liquid, które wygrało trzy ostatnie rundy i wynik do przerwy to 9:6 dla Amerykanów. Nie wróżyło to niestety nic dobrego na drugą część meczu na Overpass.

9INE nawet nieźle rozpoczęło, wygrywając pierwszy trzy rundy po stronie atakującej. Szybko jednak okazało się, że to wszystko, na co stać Polaków w tym spotkaniu. Liquid zanotowało imponującą serię aż sześciu wygranych rund z rzędu i to w rezultacie dało wynik 16:9 dla Amerykanów w pierwszym meczu. Jak na razie nie wiadomo, kto będzie drugim rywalem polskiej formacji w rozgrywkach BLAST.tv Major w Paryżu.

9INE 9:16 (6:9) Team Liquid (Overpass)

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: CS:GO

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy