Reklama

Reklama

Blizzard potwierdza – Overwatch 2 zastąpi pierwszego Overwatcha

​Wszystko stało się jasne. Blizzard nie traktuje Overwatcha 2 jako alternatywną wersję jedynki, tylko lepszą jej lepszą wersję. W dniu premiery nadchodzący sequel zastąpi dotychczasową wersję gry.

Z okazji zbliżających się beta testów i wyczekiwanej przez fanów premiery Overwatcha 2, Blizzard zorganizował na oficjalnym subreddicie gry sesję AMA. Nie udało się oczywiście odpowiedzieć na dosłownie wszystkie pytania, ale uczestnicy nie bali się zaadresować kilku bardzo ważnych tematów.

Jednym z tego typu pytań była prośba o wyjaśnienie terminu "Early Access", którego aktualnie używa Blizzard w kontekście Overwatcha 2. Użytkownik zastanawiał się, czy oznacza to koniec pierwszego Overwatcha.

Reklama

Przedstawiciel Blizzarda wyjaśnił krótko, wspominając przy okazji liczbę contentu jaką zaoferuje Overwatch 2, że w momencie debiutu dwójki, jedynka zostanie zastąpiona i w praktyce po prostu przestanie istnieć.

Dla większości fanów aktualnej wersji gry nie będzie to wielkie zaskoczenie. Od wielu lat Blizzard miał problemy, żeby wspierać samą jedynkę i oferować graczom regularny content. Kiedy na dobre rozpoczęły się prace nad sequelem, Overwatch stracił na tym jeszcze więcej. Nikt nie oczekiwał więc raczej, że podczas rozwoju dwójki Blizzard będzie dalej oferował wsparcie dla jedynki.

Najlepsze tematy