Reklama

Bot pokonuje najlepszych zawodników w DotA 2

Najpierw SumaiL, potem Arteezy, a teraz Dendi. Kto jeszcze zostanie rozgromiony w trybie 1 vs 1 przesz SI?

Firma OpenAi stworzyła bota do gry w DotA 2, który jest już w stanie nie tylko konkurować ale i wygrywać z profesjonalnymi graczami w pojedynkach 1 na 1. Po zakończonym turnieju The International 2017, zawodnik  Danil "Dendi" Ishutin został zaproszony do wzięcia udziału w niecodziennym wydarzeniu. Profesjonalny gracz z drużyny Natus Vincere miał stawić czoła SI stworzonej przez OpenAi. Bot wygrał z łatwością, nie pozostawiając Ukraińcowi żadnych szans na zwycięstwo.

Na nagraniu widać jak sztuczna inteligencja przewiduje ruchy człowieka, przy czym sama nie gra schematycznie. Dendi starał się planować z wyprzedzeniem i kontrować ewentualne ruchy bota, ten jednak błyskawicznie dostosowywał się do zmiennej sytuacji na mapie. Twór firmy OpenAi nie tylko rozgryzł taktykę przeciwnika, ale i w pewnym momencie markował użycie umiejętności oraz podchodził by postraszyć Ukraińca. W efekcie SI bardzo łatwo rozgromiło zawodnika Na Vi.

Reklama

Twórcy bota zapewniają, że ich sztuczna inteligencja ćwiczyła grając sama ze sobą, wykrywała swoje błędy i je poprawiała. Producenci nie wgrali jej żadnych taktyk ani nie pokazywali jak grają profesjonalni gracze. SI grając same ze sobą doszło do takiego poziomu by nie tylko konkurować ale i zwyciężać w pojedynku z profesjonalnymi graczami.

Twórcy sztucznej inteligencji zapowiadają, że planują w przyszłości stworzyć całą drużynę sterowaną przez boty. Deweloperzy planują nie tylko stworzyć zespół, który będzie mógł konkurować i pokonywać profesjonalne ekipy graczy, ale i chcą aby ich boty mogły współpracować z ludźmi, grając z nimi w jednej drużynie.


INTERIA.PL
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy