Reklama

Reklama

Były szef EA Sports broni paczek z kartami w FIFA

​Peter Moore - były szef EA Sports - zapewnił w niedawnym wywiadzie, że między FIFA Ultimate Team oraz hazardem jest "długa droga". W ten sposób menedżer stanął w obronie paczek z losowymi karatami, które są coraz częściej krytykowane na całym świecie, a gdzieniegdzie nawet zakazane.

Właśnie karty z serii FIFA są często przywoływane w centrum debaty na temat tego, czy przeróżne paczki, skrzynie i zestawy z losową zawartością powinny być traktowane i regulowane jako hazard. Electronic Arts zmaga się obecnie z kilkoma pozwami sądowymi na ten temat, na całym świecie.

Moore zaczynał karierę w firmie Sega, by później przejść do działu Xbox w Microsoftcie, a następnie do Electronic Arts. Ostatnio wrócił do jako dyrektor w firmie Nifty Games, wydającej mobilne gry sportowe. Wcześniej przez trzy lata była także dyrektorem generalnym klubu piłkarskiego Liverpool.

Reklama

Teraz w rozmowie z GamesIndustry.biz przyznaje, że koncept trybu Ultimate Team - wprowadzonego po raz pierwszy w FIFA 09 - jest znany od dawien dawna, jeszcze z czasów kolekcjonerskich opakowań na papierosy w XIX wieku. W późniejszych latach przybierał przeróżne formy i kształty.

"Zawsze coś dostajemy. To nie tak, że otwieramy paczkę i nie ma w niej żadnego piłkarza. To moja osobista opinia, ale koncept takiej zaskakującej niespodzianki jest bardzo daleko od hazardu. Otwieramy paczkę i albo jest dobra, albo nie. To nie hazard. Ale to moja opinia" - tłumaczy Moore.

Wypowiedź menedżera do złudzenia przypomina słowa z czerwca 2019 roku, gdy przedstawiciel Electronic Arts - Kerry Hopkins - nazwał skrzynie z losową zawartością "mechaniką niespodzianki". Taką wypowiedź szeroko krytykowano, a dzisiaj jest ona częstym żartem wśród fanów gier wideo.

"Jeśli idziemy do sklepu z zabawkami i szukamy zabawek z niespodzianką, wyjdzie na jaw, że to coś, co bardzo podoba się konsumentom. Lubią niespodzianki. W branży zabawek to już codzienność" - wyjaśnia prawnik, jako przykłady podając Kinder Niespodzianki, Hatchimals oraz LOL Surprise.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy