Reklama

Call of Duty: Black Ops 6 zajmie 300 GB na dysku? Nic z tych rzeczy!

Użytkownicy konsol mogą powoli zacząć zwalniać wolne miejsce na dysku. Najnowszy przeciek sugeruje, że Call of Duty: Black Ops 6 będzie ważył ponad 300 GB.

Pierwszy Call of Duty Direct już za nami i chociaż nie mamy jeszcze wszystkich informacji na temat multiplayera, nowego Zombies czy Warzone, dostaliśmy solidną porcję informacji. Mamy oficjalną datę premiery, zwiastun i kilka obietnic ze strony Treyarch o powrocie do wielu znanych i lubianych rozwiązań. Po sieci szybko rozniosła się fala pozytywnego feedbacku i nadzieja na świetnego COD-a. 

Jak przystało oczywiście na tak wyczekiwaną produkcję, jeszcze przed rozpoczęciem wczorajszego Directa po internecie krążyły różne plotki i przecieki na temat Black Ops 6. Słyszeliśmy spekulacje o klasach postaci, broniach czy nowym, odświeżonym movemencie. Nie inaczej jest po Xbox Games Showcase, który przyniósł wiele ciekawych szczegółów, ale dodatkowe informacje zaczęły wyciekać później. 

Reklama

Wśród nich znalazła się chociażby sugestia potencjalnego rozmiaru gry. Jak widać na powyższym screenie, Call of Duty: Black Ops 6 może zająć blisko 310 GB wolnego miejsca na dysku. Oznaczałoby to, że ponad połowę przestrzeni na podstawowej wersji niektórych konsol musiałaby zostać wygospodarowana na jedną grę. Ponadto rozmiar ten może jeszcze ulec zmianie, bowiem nie jest to oficjalna informacja. 

Nie jest również jasne, czy mamy do czynienia z rozmiarem na PC czy konsolach. Jeżeli wspominane wszędzie 310 GB to rozmiar na konsolach, na PC może być on jeszcze większy. Przynajmniej taki trend mogliśmy zaobserwować w kilku poprzednich odsłonach Call of Duty. Potencjalnie posiadacze PC musieliby szykować jeszcze więcej wolnego miejsca na dysku, jeżeli powyższe przecieki okażą się prawdą.

Warto oczywiście mieć na uwadze, że 310 GB to prawdopodobnie rozmiar całego Call of Duty: Black Ops 6. Po przejściu kampanii będzie można zmodyfikować instalację, pozbyć się trybu dla jednego gracza i zostawić na swojej platformie to, w co gramy na co dzień. Activision oferuje więc podstawowe sposoby na ograniczenie obciążenia swojej konsoli, ale ponad 300 GB pamięci w przypadku pojedynczej produkcji wciąż przerazi zapewne wielu graczy.

Aktualizacja

Activision w krótkim sprostowaniu wyjaśniło, że widoczne wyżej 310 GB nie jest faktycznym rozmiarem Call of Duty: Black Ops 6. Jest to łączny rozmiar MW2, MW3, Warzone i całej dodatkowej zawartości, w tym wszystkich lokalizacji. W praktyce BO6 będzie więc znacznie mniejsze i gracze będą je mogli pobrać bez konieczności instalowania poprzednich odsłon serii. Konkretny rozmiar nowej gry Treyarch mamy poznać bliżej premiery.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Black Ops 6
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy