Reklama

Reklama

Call of Duty: Black Ops Cold War będzie wymagało nawet 250 GB na dysku

​Jeśli ktoś zastanawiał się, czy Activision wyciągnie wnioski i radykalnie zmniejszy zapotrzebowanie na miejsce na dysku w przypadku nowej odsłony Call of Duty, mamy odpowiedź, a nawet dwie: tak i nie. W zależności od potrzeb, produkcja zajmie bowiem aż do 250 GB miejsce na dysku twardym.

Z takimi wymaganiami muszą się jednak liczyć tylko osoby, które chcą grać w najwyższej możliwej jakości grafiki, z teksturami w rozdzielczości 4K i ray tracingiem. Standardowym wymogiem będzie jednak dużo skromniejsze 175 GB, lub też instalacja samego trybu multiplayer, a na to trzeba 50 GB.

To wymagania podobne do Call of Duty: Modern Warfare, która także startowało na PC z pułapu 175 GB, lecz wraz z kolejnymi aktualizacjami rozrosło się właśnie do 250 GB. Niedawno wprowadzono możliwość odinstalowania poszczególnych trybów, co znacząco poprawiło sytuację na dyskach.

Reklama

Na konsolach Modern Warfare rozrosło się ze 120 GB na premierę do 200 GB teraz, ale można zakładać, że nowa odsłona serii będzie pod tym względem bardziej zbliżona właśnie do PC, ponieważ możliwe będzie skorzystanie z wspomnianych elementów graficznych, a to dodatkowe miejsce.

Jeśli o pozostałych wymaganiach sprzętowych mowa, to rekomendowana specyfikacja zakłada także nieśmiertelny procesor Intel Core i5-2500K, wydany po raz pierwszy w... 2011 roku. Alternatywą po stronie AMD jest Ryzen R5 1600X. Do tego GeForce GTX 960 lub Radeon R9 390/RX 580 i 12 GB RAM.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Black Ops Cold War

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy