Reklama

Call of Duty już w przyszłym sezonie wprowadzi format gier wyjazdowych

​Razem z początkiem franczyz w sezonie Call of Duty: Modern Warfare, Activision planuje również przedstawić fanom format, jaki powoli kreuje się w Overwatch League.

Nadchodzący rok może być jednym z ważniejszych lat w historii całej serii Call of Duty. Szczególnie ze względu na rewolucję na scenie esportowej. Gdyby samo wprowadzenie franczyz nie było wystarczająco dużą zmianą, Activision zdecydowało się również poprowadzić swojego konsolowego FPS- a w stylu Overwatch League.

Jak się okazało, oznacza to nie tylko tworzenie nowych marek wokół miast na całym świecie, ale również gry wyjazdowe. Rozpoczęty niedawno przez OWL format ma przypominać bardziej to, co dzieje się w tradycyjnym sporcie. Drużyny jeżdżą do konkretnych miast, na areny swoich rywali, i rozgrywają mecze między sobą.

Reklama

Ostatnio widzieliśmy to w Dallas, kiedy drużyna Dallas Fuel gościła składy z Overwatch League na swojej nowej arenie. Chociaż wydarzenie zostało przyjęte bardzo pozytywnie przez społeczność i udało się nawet sprzedać wszystkie bilety na rozgrywane spotkania, nie wiemy jeszcze dokładnie, na ile skutecznie ten format działa na dłuższą metę. Po dwóch latach istnienia, Overwatch League wciąż większość swoich spotkań rozegrał w studiu w Kalifornii.

Wygląda na to, że o skuteczności tego pomysłu przyjdzie nam przekonać się już w przyszłym roku, kiedy pełną parą ruszy Call of Duty League.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy