Reklama

Reklama

Call of Duty: Modern Warfare 2 - gracze znaleźli sposób, jak szybko farmić XP

​Nowa gra z serii Call of Duty oznacza, że fani szybko zaczną oblegać serwery multiplayera, powoli zdobywając doświadczenie, nowe rangi oraz sprzęt. Dla niektórych normalne sposoby progresowania są zbyt wolne, więc szukają sposobów jak ten proces przyspieszyć.

Oto kolejny trik znaleziony przez użytkowników Reddita. Jedyne czego potrzebujecie to mina, czołg przeciwnika oraz odwaga, by stanąć z nim lufa w lufę. Kiedy już znajdziecie odpowiedni obiekt ataku, musicie wskoczyć na jego "pokład" i umieścić minę tuż za wieżyczką. Następnie niezbędne jest oczywiście szybkie znalezienie kryjówki i... potem wystarczy już tylko obserwować, jak przeciwnicy skryci wewnątrz skorupy czołgu otrzymują obrażenia od miny. Atak można powtarzać do woli i w ten sposób awansować w rankingach gry.

Sposób sprytny, acz nie do końca legalny

Oczywiście to sposób, którego Activision nie przewidziało ani też pewnie by sobie nie życzyło. Dziura w mechanice gry, która pozwala na wykonanie takiego ataku bardzo szybko, może zostać załatana hotfixem. Infinity Ward zwykle dość szybko reaguje w takich sytuacjach, a najnowszy patch też naprawia kilka innych problemów tego typu, między innymi exploity, które gracze znajdowali na mapach.

Reklama

Błąd zapewne szybko zniknie

Od chwili startu Call of Duty: Modern Warfare II miało całkiem pokaźną listę problemów, które znajdowali i zapisywali gracze - na przykład możliwość strzelania do przeciwników przez ściany. Autorzy jednak starają się być czujni i śledzić doniesienia o problemach, szczególnie w trybie multiplayer. Stworzono nawet publiczną tablicę Trello, na której w bardzo czytelny sposób można prześledzić proces naprawiania obecnie zaraportowanych błędów.

Jednak wszystko to są stosunkowo niewielkie problemy, szczególnie biorąc pod uwagę rekordową premierę gry. Zarobiła ona już ponad 800 milionów dolarów na całym świecie i jest największą premierą sklepu PlayStation jeśli chodzi o serię Call of Duty.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare 2

Reklama