Reklama

Reklama

Call of Duty: Modern Warfare 2 - wszystko o trybie rankingowym

​Premiera Call of Duty: Modern Warfare 2 zbliża się wielkimi krokami. Do debiutu nowego CoD-a zostały już tylko tygodnie, a wśród weteranów pozostaje już tylko jedno, owiane tajemnicą pytanie - kiedy dostaniemy rankedy?

Czy Call of Duty: Modern Warfare 2 będzie miało tryb rankingowy?

Tak, spodziewamy się debiutu trybu rankingowego. Niestety na razie oparte jest to wyłącznie na informacjach jednego z popularnych insiderów. GhostOfHope ma duże doświadczenie w branży i jego raporty sprawdzały się już wielokrotnie. Nie mamy jednak żadnych oficjalnych ogłoszeń ze strony Activision lub Infinity Ward.

Logika podpowiada jednak, że Call of Duty: Modern Warfare 2 powinno mieć tryb rankingowy. Pierwszy raz w historii serii Activision postanowiło zrezygnować z corocznego modelu wydawniczego i MW 2022 będzie z nami przez dwa lata, aż do 2024 roku. Infinity Ward potrzebuje więc różnych sposobów na utrzymanie przy sobie uwagi gracza, a rankedy byłyby potencjalnie bardzo skutecznym rozwiązaniem.

Reklama

Oczywiście nie wiemy również, jaki tryb rankingowy miałby trafić w nasze ręce. Różne gry miały różne podejścia do tego tematu. Czasami dostawaliśmy playlistę Call Of Duty League, która imitowała warunki na profesjonalnej scenie, a innym razem był to pełnoprawny, oddzielny tryb.

Kiedy pojawi się tryb rankingowy?

Data premiery niestety wciąż nie jest znana. Można jednak śmiało założyć, że tryb rankingowy nie będzie dostępny w dniu premiery Call of Duty: Modern Warfare 2. W swoim raporcie GhostOfHope pisał jednak, że trybem zajmuje się Treyarch i pojawi się "niedługo po debiucie gry".

W dniu premiery nowego Call of Duty tryb rankingowy nigdy nie był konieczny. Gracze mają do odkrycia dziesiątki broni, mnóstwo dodatków, a niektóre podstawowe mechaniki potrafią wzbudzać jeszcze wątpliwości. Minie więc co najmniej miesiąc, zanim gracze odczują brak rankedów. Trzeba mieć jedynie nadzieję, że premiera nie zostanie odłożona tak daleko, jak w przypadku Call of Duty: Vanguard.

Szczegóły rankedów w Call of Duty: Modern Warfare 2

Nie mamy wciąż żadnych oficjalnych informacji, ale kilka dni temu pojawił się kolejny przeciek, tym razem informujących o rangach w trybie rankingowym Call of Duty: Modern Warfare 2. Wszystkie rangi, w kolejności od najlepszej do najgorszej, wyglądają następująco:

  • Crimson
  • Diamond
  • Platinum
  • Gold
  • Silver
  • Bronze

Przeciek ten sugeruje, że możemy mieć do czynienia z pełnoprawnym trybem gry. Rankedy w swoje ręce faktycznie mógł wziąć Treyarch i stworzyć tryb z MMR-em, rangami oraz systemem awansów i spadków, czego oczekuje od Call of Duty wielu weteranów.

Wciąż nie jesteśmy również pewni, jakie tryby gry będą obowiązywać na rankedach. Zazwyczaj wynika to z zasad panujących w Call of Duty League, które na razie nie zostały ujawnione publicznie. Wiemy jedynie, że raczej nie zagramy Dominacji. Można spodziewać się więc Hardpointa, Search & Destroy i trzeciego trybu, potencjalnie Capture the Flag lub Control.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare 2

Reklama