Reklama

Reklama

Call of Duty: Na to czekają miłośnicy serii! Wkrótce nowe gry?

​To byłaby nie lada sensacja. Activision Blizzard pieczołowicie analizuje rynek gier, ale już niebawem może pokusić się o zremasterowanie kultowych części popularnej strzelanki. W grę wchodzi odświeżenie takich tytułów jak Call of Duty 1, 2 oraz World at War.

Czy ktoś jeszcze ma jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że partycypujemy aktualnie w czasach powszechnych remasterów, remake’ów, odświeżania, a czasami po prostu nazwijmy po imieniu... odgrzewania kotletów? Przynajmniej ta teza ma mocne odzwierciedlenie w branży gier.

Przyjrzyjmy się bliżej sytuacji na rynku. Deweloperzy coraz częściej sięgają i kuszą się o tę prostą sztuczkę. Kilka usprawnień, nowe możliwości graficzne, zmiana i poprawa znanych błędów, i mamy gotowy produkt, który możemy po kilku(nastu) latach wypuścić i sprzedać na rynku jeszcze raz.

Reklama

Daleko szukać nie trzeba. Kilkanaście dni temu Rockstar Games wydało zremasterowaną wersję GTA V dedykowaną konsolom nowej generacji. Wcześniej kultowa trylogia (GTA 3, Vice City oraz San Andreas) również doczekała się podobnego zabiegu odświeżenia tych produkcji.

Activision zrobi remaster kultowych części Call of Duty?

Teraz swoje szanse w takim działaniu zaczyna upatrywać amerykański producent i wydawca gier - Activision Blizzard. Użytkownik działający na Twitterze pod pseudonimem "RalphsValve" publikował w przeszłości bardzo wiele przecieków, które potem znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości.

Najświeższy sprzed kilku dni mówi o tym, że Activision będzie chciało remasterować znane gry z serii Call of Duty. O jakie tytuły chodzi? Odświeżenie ma obejmować m.in. część World at War oraz... Call of Duty 1 i 2 (gry, które wydane zostały na rynek kolejno w 2003 i w 2005 roku oraz przeszły do kanonu kultowych wojennych strzelanek pierwszoosobowych).

Doniesienia mówią również o tym, iż Activision pracuje nad portem dla przenośnej konsoli Nintendo Switch. Na tym sprzęcie pojawić miałby się Call of Duty 4: Modern Warfare (Remastered).

Pamiętajmy jednak o tym, że to są to przecieki, a nie oficjalne informacje.

Najlepsze tematy

Reklama