Reklama

Call of Duty: Vanguard - twórcy gry narazili się muzułmanom

​Minęło zaledwie kilka dni od premiery Call of Duty: Vanguard, a na wydawców z Activision posypał się grad zarzutów i pytań od środowisk związanych z religią i kulturą muzułmańską.

Głos w tej sprawie podniósł jeden z graczy - użytkownik Twittera "BKTO0R", prezentując kilka zrzutów ekranu bezpośrednio wyjętych z gry. Na obrazkach widać, jak na ziemi porozrzucane są niektóre strony z najważniejszej księgi religii Islamu - Koran. Strony są podarte i poplamione krwią, co od razu przykuło uwagę i wywołało falę oburzenia ze strony społeczności graczy Call of Duty.

"Bracia, widzę strony Koranu na ziemi - na mapach Zombie. Myślę, że to powinno zostać usunięte jak najszybciej" - napisał wspomniany użytkownik na swoim profilu.

Reklama

W tej sprawie głos zabrał nawet znany twórca gier - Rami Smail.

"Czy moglibyśmy po prostu nie umieszczać tekstu z Koranu na ziemi lub w miejscach, gdzie ludzie mogą po nim chodzić? Nawet jeśli uważasz, że religia to fikcja, nie ma powodu by nie szanować kultury i wierzeń dwóch miliardów ludzi w grze wideo" - napisał z oburzeniem developer.

Na apele społeczności, bierni nie pozostali twórcy z Activision Blizzard.

"Call of Duty stworzone jest dla wszystkich. W zeszłym tygodniu omyłkowo dołączyliśmy do gry treści wrażliwe dla społeczności muzułmańskiej, które od tego czasu zostały usunięte z gry. Głęboko przepraszamy" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Activision obiecało zająć się tą sprawą, usunąć elementy w grze, od których w sieci zaczęło wrzeć. Pojawiły się także zapewnienia, że w przyszłości developerzy nie dopuszczą do takiej sytuacji.

Póki co, oceny osiemnastej już gry z cyklu bestsellerowej i kultowej serii Call of Duty nie napawają optymizmem. Na portalu Metacritic.com, uwzględniając platformę PC - Vanguard otrzymał notę 5,2 na 230 wszystkich ocen użytkowników i 74 punkty w recenzjach krytyków. Produkcja ta wypadła tylko trochę lepiej na konsoli Xbox Seris X.

W tym przypadku średnia ocen graczy wyniosła 6,8, natomiast od krytyków - dzieło dostało tylko 1 punkt więcej niż w przypadku edycji wydanej na komputery. Call of Duty: Vanguard dostępny jest na: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Seria X/S.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje