Reklama

Reklama

​Call of Duty: Warzone 2. Lista najpopularniejszych broni w grze

Call of Duty: Warzone 2 jest już z nami od kilku dni. Debiut sequela popularnej strzelanki z gatunku battle royale wniósł sporo świeżości. Powoli kształtują się również preferencje graczy w odniesieniu do najchętniej wybieranych przez nich broni czy miejsc do lądowania.

Start Warzone 2 nie był jednak udany. Gracze storpedowali wzdłuż i wszerz produkcje tworzoną we współpracy Activision i Infinity Ward. Krytyka dotyczyła w dużej mierze aspektów technicznych, bardzo przeciętnej optymalizacji, licznych błędów w mechanikach gry, a także problemów związanych z graniem ze znajomymi.

Niemniej jednak sequel popularnego battle royale’a rozbił bank i cieszy się dużą popularnością, o czym poświadczają statystyki platformy Steama. Jeśli jesteście ciekawi, jakie bronie są najchętniej wybierane przez graczy, to poniżej przedstawiamy wam listę w oparciu o bazę danych dostępną w serwisie WZranked.com.

Reklama

10. MCPR-300 (3,47%)

Na 10. miejscu wśród preferencji graczy znajdziemy MCPR-300, karabin snajperski obsługujący amunicję typu .338 Norma Mag. Broń idealnie sprawdzi się na dalszy dystans do penetracji pancerza naszych oponentów. Warto zwrócić uwagę na ten karabin, zwłaszcza jeśli chcemy połączyć go w naszym ekwipunku z szybszym pistoletem maszynowym, który w takiej kombinacji lepiej sprawdzi się na blisko.

9. VEL 46 (3,51%)

VEL 46 to sprawdzony w boju pistolet maszynowy korzystający z naboi 4.6x30mm. 50 kul w magazynku to dosyć spora zaliczka do intensywnej walki na bliski dystans z więcej niż jednym rywalem. Broń powinna sprawdzić się w trybach kilkuosobowych. Z pewnością minusem urządzenia jest dosyć niska siła rażenia.

8. Fennec 45 (4,45%)

Fennec 45 to adaptacja prawdziwego pistoletu maszynowego o nazwie KRISS Vector .45. Korzystająca z naboi .45 Auto broń jest szybkostrzelna i dosyć precyzyjna, co stanowi o jej wysokiej skuteczności nawet na dłuższy dystans. Sprawdzi się w rękach żołnierza dysponującego wysokimi umiejętnościami w celowaniu do wrogów.

7. Kastov-74U (4,84%)

Kastov w wersji 74U to idealna hybryda między bliskim, a średnim dystansem. Ten karabin szturmowy korzysta z naboi 5.45 x 39mm i wyróżnia się niewielkim odrzutem. Dobra alternatywa do broni dalekiego zasięgu. Czasem jednak warto zastanowić się, czy w zamkniętej walce nie lepiej sięgnąć po coś szybszego.

6. SP-R 208 (5,09%)

SP-R 208 to kolejny karabin wyborowy przeniesiony do Warzone 2 z Modern Warfare 2. Jest to również najchętniej wybierana broń na daleki i bardzo daleki dystans. Z pewnością warto dać jej szansę i zweryfikować czy wpasowuje się w nasze preferencje.

5. TAQ-56 (5,29%)

Czołową piątkę otwiera TAQ-56, karabin wybierany przez 5,29% populacji graczy. Broń oferuje naprawdę sporo na średni, a nawet dalszy dystans. Swój prawdziwy potencjał rozwija tak naprawdę dopiero wtedy, gdy zamontujemy do niej dostępne dodatki. TAQ-56 w rękach celnego gracza na pewno zasieje spustoszenie w szykach przeciwników.

4. M16 (5,32%)

Znana i lubiana M16 dzierży zaszczytne czwarte miejsce w rankingu popularności. O tym karabinie szturmowym można powiedzieć naprawdę sporo. Niskie obrażenia rekompensowane są przez wysoką celność, umiarkowany rozrzut i dobry balans między krótkim, średnim, a długim dystansem w walce. M16 korzysta z naboi typu 5.56 NATO.

3. STB 556 (6,52%)

Trzecie miejsce i jednocześnie najniższe na podium zajmuje STB 556, czyli znany w rzeczywistości karabin Steyr AUG A3. Broń korzysta z tego samego rodzaju amunicji co wspomniany wyżej M16. STB w Modern Warfare 2 potrafi być naprawdę destrukcyjne w walce. W Warzone 2 świetnie sprawdzi się w zamkniętych pomieszczeniach, jak również na średni, a nawet dalszy dystans.

2. Kastov 762 (7,46%)

Druga lokata przypadła karabinowi Kastov 762, który jest odzwierciedleniem realnego karabinka AK-103. Opanowanie przez żołnierza wysokiego rozrzutu broni zagwarantuje mu szereg innych niezbywalnych korzyści. Kastov to przede wszystkim duża penetracja pancerza i ogromna siła rażenia w walce na każdym dystansie. Doświadczony strzelec zrobi z tego karabinu użytek w zasadzie w każdych warunkach, w których przyjdzie mu obcować.

1. M4 (25,79%)

Niekwestionowanym królem popularności wśród graczy jest M4. Broń charakteryzuje się wysoką szybkostrzelnością i przyzwoitymi obrażeniami. Karabin znajdzie zastosowanie, podobnie jak Kastov 762, niemal w każdych warunkach.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy