Reklama

Call of Duty: Warzone - już pół miliona zbanowanych graczy

​Call of Duty: Warzone to obecnie jedna z najpopularniejszych gier sieciowych. Niestety, także wśród oszustów.

Jednak studio Raven Software podjęło zdecydowaną walkę z cheaterami i osiąga na tym polu niemałe sukcesy. Na Twitterze możemy przeczytać, że osoby odpowiedzialne za wychwytywanie oszustw zablokowało już przeszło pół miliona graczy.

Reklama

Skala problemu jest bardzo duża. W miniony piątek, zaledwie w ciągu jednej doby, zbanowano 30 tysięcy kont w Call of Duty: Warzone. Tak duża skuteczność w wyłapywaniu oszustów jest możliwa dzięki założeniu przez Raven Software specjalnego zespołu, który zajmuje się tylko i wyłącznie tym.

Raven Software stosuje zdecydowane metody walki z cheaterami. Najczęściej po prostu blokuje konta takich osób, ale recydywistów traktuje ze szczególną surowością. Jeśli ktoś po tym, jak zostanie zablokowany, założy nowe konto po to, by dalej grać w niedozwolony sposób, może spodziewać się bana na konsolę czy podzespoły. Wówczas, chcąc wrócić do zabawy, oszust musi zainstalować grę na nowym sprzęcie - na nowej konsoli lub na nowym komputerze.

Call of Duty: Warzone to strzelanka FPP koncentrująca się w stu procentach na rozgrywce wieloosobowej. Gra, działająca w modelu free-to-play, ukazała się w marcu ubiegłego roku i zaledwie w ciągu roku założono w niej przeszło 100 milionów kont. Przedwczoraj Activision poinformowało, że ponad 110 milionów osób na całym świecie gra każdego dnia we wszystkie odsłony Call of Duty.

Sporą popularnością cieszy się także Call of Duty Mobile, czyli spin-off stworzony z myślą wyłącznie o smartfonach i tabletach. Gra, która - podobnie jak Call of Duty: Warzone - jest dostępna za darmo, została już pobrana ponad 300 milionów razy (większość osób zainteresowanych zabawą to osoby mieszkające w Chinach oraz innych krajach azjatyckich).

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama