Reklama

Call of Duty: Warzone - przez grę przetoczyłą się nowa fala banów

​Raven Software ujawniło, że w ubiegłym tygodniu zbanowano 50 tysięcy graczy Call of Duty: Warzone. Na tej liście znajdują się nie tylko cheaterzy, ale także użytkownicy, którzy złamali regulamin w inny sposób.

Call of Duty: Warzone przepełnione jest oszustami, z którymi deweloperzy mierzą się od premiery battle royala. Co jakiś czas przez grę przetacza się fala banów i tak też było w ubiegłym tygodniu. Raven Software, które obecnie odpowiada za produkcję Activision, potwierdziło zablokowanie ponad 50 tysięcy kont graczy Warzone, a na tej liście znajdują się nie tylko oszuści korzystający ze wspomagaczy, ale również toksyczni użytkownicy, których jest sporo. Jakiś czas temu poinformowano, że ukarano 500 tysięcy osób, z czego 350 tysięcy to grupa oskarżona o rasizm, toksyczność czy inne nieakceptowalne zachowania.

Reklama

Dobrze, że studio walczy z patologiami, jednak 50 tysięcy banów w obliczu coraz popularniejszych cheatów oferowanych również na konsolach wydają się kroplą w morzu potrzeb. Na liście tego rodzaju narzędzi znajduje się np. Silent Aim stanowiący rozwinięcie Aimbota z tą różnicą, że w pierwszym przypadku nie trzeba nawet celować w przeciwnika, by gra uznała, że oddaliśmy do niego celny strzał - materiały dostępne w sieci pokazują cheaterów celujących w ziemię i likwidujących w ten sposób wroga.

Z powodu dużej liczby oszustów konsolowcy domagają się od autorów, by wyłączyli przynajmniej czasowo opcję wspólnego grania z posiadaczami komputerów. Apel poparła część właścicieli PC. Nie brakuje jednak obaw, że dezaktywacja cross-playa wydłużyłaby kolejkę oczekiwania na rozgrywkę w komputerowej wersji gry.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty Warzone

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje