Reklama

Call of Duty z trybem podobnym do Among Us?

Wiele wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach możemy się spodziewać nowego trybu w Call of Duty. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, że...ma być on podobny do słynnego Among Us.

Czym jest Among Us?

Reklama

Among Us to gra wideo, która stała się hitem drugiej połowy ubiegłego roku. Mimo że tytuł ze studia InnerSloth LLC zaraz skończy trzy lata, to dopiero po ponad dwóch został zauważony przez większe grono fanów. Rozgrywka oparta jest na zasadach gry towarzyskiej "Mafia". Na mapie znajduje się maksymalnie dziesięciu graczy. W zależności od opcji - jeden, dwóch lub trzech z nich to tak zwani impostorzy.

Mają oni za zadanie przeszkodzić w wygraniu rozgrywki przez pozostałych członków zabawy. Mogą to robić na różne sposoby - powodować awarie, a przede wszystkim poprzez likwidację. Po znalezieniu ciała odbywa się głosowanie. Każdy z graczy opowiada o swoich podejrzeniach i o tym, kto może być impostorem.

Przez wiele miesięcy ten tytuł nie był najbardziej rozchwytywany na rynku. Zmieniło się to dopiero w drugiej połowie 2020 roku. Among Us stał się ogólnoświatowym hitem. W październiku był najczęściej pobieraną grą w Apple Store. Miesiąc później gra otrzymała nagrodę Golden Joystick Awards za "największą przełomowość".

Wraz z upływem miesięcy popularność tytułu jednak radykalnie spadała. Wpływ na to miało między innymi opóźniające się wydanie czwartej mapy. Do tej pory są dostępne zaledwie trzy lokacje, które po wielu godzinach spędzonych na serwerze mogą zacząć się nudzić. Popularność modelu rozgrywki wykorzystują jednak inni twórcy gier wideo.

Nowy tryb w Call of Duty?

Wszystko wskazuje na to, ze w Call of Duty pojawi się tryb o nieco tajemniczej nazwie "Werewolf". Jak wynika z przecieków, rozgrywka w ramach niego będzie polegała dokładnie na tym, na czym polega Among Us. Gracz będzie musiał znaleźć tych, którzy przeszkadzają w wykonywaniu zadań.

Na razie całość jest zamknięta w fazie testów. Odbywają się one w Chinach w ramach COD Mobile. Wszystko wskazuje na to, ze "Werewolf" zagości naturalnie na całym świecie. Trudno jednoznacznie stwierdzić ile potrwają testy.

Wiele jednak wskazuje na to, że w ciągu najbliższych tygodni możemy spodziewać się kolejnych, już wtedy oficjalnych i obszerniejszych informacji na temat nowej rozgrywki w ramach Call of Duty.

Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama