Reklama

Reklama

Chińska policja rozbiła szajkę twórców oszustw do gier

​Chińska policja przeprowadziła aresztowania w firmie opisywanej jako "największy na świecie" producent oszustw do gier wideo. Zatrzymano dziesięciu członków organizacji, a skali działalności najlepiej świadczy fakt, że skonfiskowano dobra o wartości ponad 45 milionów dolarów.

Jak donosi serwis internetowy BBC, firma działała pod interesującą nazwą "Chicken Drumstick", sprzedając oprogramowanie umożliwiające oszukiwanie między innymi w sieciowych strzelankach Overwatch oraz Call of Duty Mobile. Zarabiano na subskrypcjach użytkowników - nawet 76 mln dol.

Podczas zatrzymania zabezpieczono dobra o wartości 46 milionów dolarów, w tym kilka luksusowych samochodów. Sprzedawano nie tylko w Chinach, ale także do zainteresowanych w innych krajach na całym świecie. Subskrypcje kosztowały od 10 dolarów za dzień, do 200 dolarów za miesiąc dostępu.

Reklama

"Zniszczono" 17 aplikacji, choć nie jest dokładnie jasne, co to oznacza. Zatrzymano dziesięć osób powiązanych z działalnością, a taka liczba zaangażowanych oraz skala zabezpieczonych dóbr ma sprawiać, że to "największa na świecie" sprawa tego typu. W sprawie pomagała korporacja Tencent.

Ten gigant na rynku rozrywki jest w Chinach wydawcą wielu tytułów, jak właśnie Overwatch i Call of Duty Mobile. Firma ponosi namacalne straty z tego powodu, ponieważ oszuści skutecznie zniechęcają "normalnych" użytkowników przed kontynuowaniem zabawy. Dobrze jest więc widzieć takie akcje.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJNajlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy