Reklama

Reklama

Chris De Jong:" Zamierzam wejść na turniej jako niezaszczepiony i nie próbujcie mnie powstrzymać"

​Sporo kontrowersji w mediach społecznościowych wzbudził swoimi słowami profesjonalny zawodnik CS:GO - Chris "chrisJ" De Jong. Holenderski gracz przyznał, że na najbliższy turniej najwyższej rangi zamierza wejść, będąc niezaszczepionym. Esportowiec zagroził również, by nie próbowano go powstrzymywać, bo takie próby okażą się daremne.

"chrisJ" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników w CS:GO. 31-letni esportowiec od 2013 roku związany jest z organizacją MOUZ (ex-mousesports). Aktualnie jednak, czołowy niegdyś snajper pozostaje nieaktywny i już od ponad roku czynnie nie partycypuje jako zawodnik na dużych turniejach.

"Nie próbujcie mnie zatrzymywać"

De Jong pozostaje jednak aktywny gdzie indziej - w mediach społecznościowych. Ostatni jego wpis odbił się szerokim echem i wywołał sporo kontrowersji. "Kupiłem dwa bilety VIP dla siebie i mojej dziewczyny. Zamierzamy wejść na Major [turniej najwyższy rangą w CS:GO] bez zaszczepienia, nie próbujcie mnie zatrzymywać, bo wam się to nie uda" - zaapelowała gwiazda esportu.

Reklama

"Pozdrawiam su****ny, mam nadzieję, że zobaczę was wszystkich, aby wspólnie cieszyć się Counter-Strike’m" - skwitował nieco ironicznie 31-latek.

Certyfikaty szczepienia przeciwko COVID to już chleb powszedni

Obecnie, wiele wydarzeń masowych objętych jest restrykcjami związanymi ze szczepieniami. Instytucje kultury, wydarzenia sportowe, akcje i działania na szeroką skalę, gdzie tłumnie gromadzą się ludzie - wymagają zaprezentowania certyfikatu, zaświadczającego o tym, że dana jednostka jest zaszczepiona przeciwko COVID-19.

Zasady te nie omijają również eventów esportowych, czyli dużych turniejów, które przyciągają na arenach liczną rzeszę fanów tego typu rozrywki. PGL Major 2021 w Sztokholmie był ostatnim turniejem najwyższej rangi w CS:GO, na którym nie obowiązywały wymogi dotyczące certyfikacji COVID-owej.

W drugiej połowie maja bieżącego roku, w Antwerp (Belgia) będzie miał miejsce kolejny turniej rangi Major - PGL Antwerp 2022. Wiadomo już, że kupno biletu i pojawienie się na hali będzie wymagało posiadania i zaprezentowania ważnego certyfikatu szczepienia.

O obowiązku szczepień wspominał kilka miesięcy temu sam główny organizator turniejów z cyklu PGL, Silviu Stroie. "Mocno wierzę, że jedynym sposobem na przywrócenie masowych imprez LAN jest wymóg całkowitego zaszczepienia uczestniczących w nich graczy i widzów. Będzie to wymóg dla wszystkich nadchodzących wydarzeń PGL 2022" - skwitował wówczas.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy