Reklama

Cities: Skylines - pierwsze zawody esportowe w historii gry

​21 sierpnia będą miały miejsce pierwsze w historii rozgrywki esportowe w Cities: Skylines. Projekt o nazwie Red Bull Metropolis objęty jest patronatem najpopularniejszego na świecie napoju energetyzującego. Szykuje się spore i ciekawe wydarzenie!

Cities: Skylines to gra, która swoją premierę miała w marcu 2015 roku. Niemal od samego początku, sukcesywnie podbijała serca społeczności. Rozgrywka jest dosyć unikatowa i opiera się na kilku aspektach.

Gracz wciela się w zarządcę miasta, który musi starać się je rozwijać. Opiera się to na projektowaniu i wdrażaniu infrastuktury drogowej, kanalizacyjnej, rozwijaniu sieci komunikacyjnej i budowie wielu innych elementów wpływających na satysfakcję mieszkańców fikcyjnego miasteczka.

Od premiery, Skylines doczekało się ponad dziesięciu oficjalnych dodatków opracowanych przez twórców. Wysokie oceny krytyków oraz samej społeczności graczy wpłynęły na ogromny sukces tej gry, bowiem do marca 2019 roku - sprzedano ponad 6 milionów egzemplarzy.

Reklama

Teraz, po ponad 6 latach, odbędą się pierwsze zmagania esportowe w kultową już produkcję. I to wcale nie byle jakie. Patronat nad wydarzeniem objęła firma Red Bull, a cały event nosi nazwę - Red Bull Metropolis.

Najlepsi twórcy rywalizować będą w kilku konkurencjach. Przed nimi wyzwania takie jak: zredukowanie poziomu zakorkowania miasta, rozbudowa ścieżek rowerowych czy chociażby ocalenie miasta przed spadającym meteorytem.

Wydarzenie potrwa tylko jeden dzień - 21 sierpnia. Transmisję oglądać będzie można wtedy zarówno na Twitchu jak i na YouTube - na oficjalnym kanale Red Bull’a. Początek przewidziano na godzinę 18:00 czasu polskiego.

ESPORTER
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy