Reklama

Reklama

Cosplayerka zbanowana na Twitch.tv

​Eugenia Cooney jest jedną z najbardziej znanych cosplayerek w sieci. Jej prace oglądane są na Instagramie przez wiele tysięcy użytkowników tego serwisu. Kobieta również zajmuje się streamowaniem na Twitchu. To właśnie tam ostatnio nabawiła się trochę problemów. Powody ich jednak nie są jasne.

Cosplaying jest bardzo popularną dziedziną sztuki w bardzo różnych środowiskach. Zainteresowani nie tylko są graczami, ale też fanami kultury japońskiej. Mowa głównie o mandze czy anime. Jedna gry wideo często są bardzo mocną inspiracją dla artystów zajmującymi się tym rodzajem artyzmu.

Najpopularniejszymi tytułami są League of Legends, Apex Legends, Overwatch czy VALORANT. Te tytuły najczęściej są źródłem inspiracji dla ludzi tworzących stroje i atrybuty mające "ożywić" fikcyjne postacie. Jedną z najbardziej znanych cosplayerek w branży jest Eugenia Cooney.

Reklama

Amerykanka charakteryzuje się bardzo specyficzną budową ciała. Ponadto oczywiście jest bardzo utalentowaną cosplayerką. Regularnie wciela się w rozmaite postacie, dzięki czemu zyskuje bardzo duży rozgłos. Tylko na Instagramie śledzi ją ponad 700 tysięcy widzów.

Ostatnio również jest popularna na Twitchu, gdzie prowadzi transmisje na żywo. To właśnie na platformie należącej do Amazona spotkały ją duże kłopoty. Nie do końca jednak wiadomo, co było ich bezpośrednim źródłem. Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja o blokadzie konta artystki.

Internauci domniemywają, że powodem takiej decyzji ze strony Twitcha mogło być pokazanie części bielizny przez kobietę. Twitch podchodzi do takich kwestii czasami bardzo radykalnie i właśnie to mogło wzbudzić zastrzeżenia wśród administracji. Blokada odbiła się bardzo szerokim echem w sieci, ale wszystko wskazuje na to, że nie była ona bardzo dotkliwa i długotrwała.

Najlepsze tematy

Reklama