Reklama

Counter-Strike 2: Aktualizacja niosąca duże zmiany. Jakie nowości znajdziemy?

Counter-Strike 2 od momentu premiery budzi bardzo gorące dyskusje. Dotyczą one najczęściej stanu technicznego produkcji, do którego tysiące graczy ma duże zastrzeżenia. Regularnie jednak na serwery trafiają kolejne aktualizacje, mające na celu poprawić komfort gry użytkownikom. Teraz zdecydowano się zaimplementować kolejną. Studio Valve wykonało kilka bardzo odważnych kroków w rozwoju gry.

CS2 znajduje się w ogniu krytyki wśród graczy

Counter-Strike 2 w zasadzie od premiery poddawany jest dużej krytyce ze strony graczy zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych. Głównym powodem do narzekań jest bardzo słabo działający Valve Anti-Cheat (VAC), czyli system wykrywania użytkowników, którzy posługują się niedozwolonym oprogramowaniem, mającym na celu oszukać innych graczy. W związku ze słabym działaniem nietrudno jest trafić na cheatera, który używa mniej lub bardziej widocznego oprogramowania. Oprócz tego w grze wychwycono wiele poważnych błędów na mapach, przez co jedna ze stron miałaby znacznie ułatwioną likwidację.

Reklama

Valve wprawdzie reagowało na zgłoszenia odnośnie bugów na mapie i dosyć szybko wprowadzało aktualizacje dotyczące tego, lecz nadal CS2 dużo brakuje do bycia bardzo dobrą produkcją. Teraz twórcy postanowili sporo zmienić w gameplayu, co zaszokowało rzeszę graczy. Późnym czwartkowym wieczorem polskiego czasu do graczy trafiła duża aktualizacja Counter-Strike 2.

Patch, który waży 3,68 GB niesie za sobą bardzo dużo zmian. Kilka z nich poważnie może zmienić rozgrywkę. Jakie są najważniejsze nowości w strzelance?

Nowa aktualizacja CS2 przynosi wiele zmian

Wśród map największych zmian doczekało się Vertigo. Dodano kładkę przy bombsite’cie A, która łączy się z tylnym fragmentem tego obszaru. Ponadto zdecydowano się na usunięcie łącznika między tylną częścią BS A, a windą oraz otwarto przestrzeń między rusztowaniem a windami. Te zmiany mogą być przyczyną do tworzenia przed profesjonalne drużyny nowych taktyk zarówno obrony BS A, jak i ataku tego obszaru.

Valve zdecydowało się także zaingerować dosyć istotnie w sferę ekonomiczną gry. Zdecydowano się zmniejszyć nagrodę finansową za podłożenie i zdetonowanie bomby. Wcześniej gracz otrzymywał aż 800 dolarów, a teraz dostanie zaledwie 600. Obniżono za to cenę M4A4 z 3100 dolarów do 3000. Podobnie jest z granatem zapalającym po stronie antyterrorystów. Przed aktualizacją kosztował 600 dolarów, a teraz zapłacimy o 100 dol. mniejszą kwotę. Ponadto naprawiono wiele mniejszych błędów, co powinno ucieszyć społeczność skupioną wokół CS2.

Fani skórek do broni również otrzymali sporą nowość. Od teraz ze skrzynki Kilowat można wypożyczać skiny. Teraz po otworzeniu tego pojemnika będziemy mieli do wyboru - losowanie jednego skina na własność, jak to odbywa się od wielu lat lub wypożyczenie na tydzień wszystkich skórek z wyjątkiem noża. Jest to dosyć ciekawa alternatywa dla tych, którzy lubią wypróbować różne wyglądy broni.

Zatem można powiedzieć, że najnowsza aktualizacja zawartości CS2 jest pełna nowinek i tym razem twórcy zmian jest naprawdę dużo. Te najodważniejsze dotyczą mapy Vertigo oraz cen konkretnych przedmiotów, które bardzo często są używane przez graczy. Jednak to czas zweryfikuje, czy kierunek, w którym podąża Valve jest słuszny, czy też firma będzie wycofywała się z naniesionych zmian.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike 2 | Valve Software
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy