Reklama

Counter-Strike 2: Polak nie pojedzie na turniej w Azji. Oto powód

Paweł Dycha ma bardzo dobry sezon wraz ze swoją drużyną ENCE Esports. Polak wygrał zawody z cyklu Intel Extreme Masters w Dallas oraz doszedł do finału festiwalu Gamers8 2023 w Arabii Saudyjskiej. Na kolejny turniej Polak jednak nie może się wybrać z kolegami z drużyny. Co jest tego przyczyną?

Dycha od lat tworzy fundament ENCE

Paweł "dycha" Dycha to jeden z najbardziej znanych polskich zawodników w CS:GO i teraz w CS2. Polak od ponad dwóch lat występuje w barwach fińskiej organizacji ENCE. Wraz z tą formacją zdobył kilka bardzo cennych trofeów, stając się jednocześnie jednym z najbardziej utytułowanych Polaków w Counter-Strike’u w ostatnich latach. 26-latek jest ceniony w drużynie za skuteczność, niejednokrotnie prowadząc swoją formację do ważnych zwycięstw.

Reklama

Sam fakt tego, że przebywa w drużynie od stycznia 2021 roku, pomimo wielu zmian w tym czasie, świadczy o marce Dychy w ENCE. Wcześniej gracz występował m.in. w ARCY czy Team Sprout. 8 listopada ruszają w Szanghaju rozgrywki CS Asia Championships 2023. Zagrają tam czołowe drużyny z FaZe Clanem czy Ninjas in Pyjamas na czele. Jedną z zaproszonych drużyn jest właśnie ENCE z Polakiem w składzie. Okazuje się jednak, że Dycha nie wystąpi w tym turnieju. Co jest tego powodem?

"Dycha" nie pojawi się w Chinach. Jaki jest powód?

Polski gracz umieścił na Facebooku krótki wpis informujący o tym, że nie wystąpi w chińskim turnieju. Powodem takiego stanu rzeczy były problemy z uzyskaniem wizy do "Państwa Środka". Dla ENCE brak Polaka jest wielkim osłabieniem i jak na razie nie wiadomo, kto zastąpi go w drużynie podczas turnieju.

W pierwszym meczu ENCE podejmie drużynę TYLOO - najbardziej znaną chińską formację. Mecz z pewnością nie będzie łatwy dla przedstawicieli fińskiej organizacji, a tym bardziej w osłabionym składzie bez reprezentanta naszego kraju. Paweł Dycha nie miał być jedynym polskim akcentem podczas CS Asia Championships 2023. Rolę trenera w FaZe Clan pełni Filip "NEO" Kubski, a w MOUZ, które również wystąpi w tym turnieju gra "siuhy". Dlatego też kibice z naszego kraju będą mieli powody, by emocjonować się tymi rozgrywkami.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike 2
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy