Reklama

Counter-Strike: Kultowa gra dostępna na konsoli!

​Najnowsze rozwiązanie zaimplementowane w Microsoft Edge za pośrednictwem usługi GeForce Now pozwala użytkownikom konsoli Xbox uruchamiać na ich urządzeniu dosłownie wszystkie gry znajdujące się na platformie Steam.

Wszystko to działa na zasadzie streamingu, który realizowany jest w przeglądarce Microsoft Edge. Nvidia od teraz mocno wspiera Edge, więc gracze mają powszechny dostęp do mnogiej ilości growych produkcji na Steamie. Uruchamianie typowo komputerowych gier na konsoli stanowiło do tej pory nie lada wyzwanie, a może i nawet jeden z odleglejszych marzeń, ale dzięki GeForce Now - rozwiązanie to jest na wyciągnięcie ręki.

I tak w ten sposób uruchomić można między innymi takie gry jak Counter-Strike: Global Offensive, Dota2, New World, Apex Legends, PUBG: Battlegrounds czy Team Fortress 2. Przeglądarka Edge po najnowszych aktualizacjach umożliwia również korzystanie z myszy i klawiatury, co zapewnia lepsze doświadczenie rozgrywki, większy komfort użytkowania i możliwość dostosowania tych urządzeń do swoich własnych, sprecyzowanych celów.

Reklama

Niestety, takowe rozwiązanie niesie ze sobą kilka wad, które czynią tę opcję nie do końca idealną i eliminują ją w kontekście rywalizacji online z innymi żywymi przeciwnikami. Jak słusznie zauważyli niektórzy z użytkowników - występuje bardzo duże opóźnienie i wysoki czas reakcji, przez co gry multiplayer, które bazują na refleksie, szybkości i niskim pingu - nie będą tutaj najlepszym wyjściem.

Niemniej jednak, warto poczekać na kolejne aktualizacje i nowości, które być może dopracują jeszcze aspekty związane z komfortem takiego użytkowania konsoli za pośrednictwem Microsoft Edge i usługi GeForce Now.

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy