Reklama

Reklama

Counter-Strike na konsoli Nintendo DS? Teraz to możliwe!

​Counter-Strike stał się już prawdziwą ikoną wśród gier komputerowych. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że gra, która powstała ponad dwie dekady temu, przecierała szlaki późniejszym produkcjom z gatunku strzelanek. Jeden z programistów pokusił się o odwzorowanie CS-a na konsoli Nintendo DS. Trzeba przyznać, że efekt robi wrażenie.

Counter-Strike zadebiutował oficjalnie w 1999 roku i na nieszczęście wielu, dostępny był tylko na platformie PC. Bieżący rok może w tej materii wnieść trochę przemian z uwagi na fakt, iż Valve planuje już niebawem wydać swoją autorską konsolę przenośną "Steam Deck". Na tym urządzeniu dostępna będzie mnoga ilość tytułów znajdujących się na popularnej platformie do grania - Steam.

Jeśli jesteście ciekawi jak może prezentować się rozgrywka w Counter-Strike na przenośnej konsoli do grania, to jeden z programistów, który zajmuje się tworzeniem gier na komputery, telefony i starsze konsole postanowił rozwiązać tę zagadkę - frapującą wielu graczy już od bardzo dawna.

Reklama

Działający w sieci pod pseudonimem "Fewnity" autor stworzył specjalne wydanie kultowego już Counter-Strike’a na konsoli Nintendo DS, która na rynku pojawiła się ponad 15 lat temu. Gra dostępna jest w wersji alpha. Póki co, rywalizować można tylko z botami, ale w przyszłości cały projekt ma być silnie rozwijany.

Na krótkim filmie całą rozgrywkę śledzimy w górnym ekranie konsoli, natomiast sterujemy na ekranie dotykowym. Na ten moment, do dyspozycji gracza oddano tylko kilka rodzajów broni. Nie uświadczymy natomiast między innymi granatów. W przyszłości, brakujące opcje mają być systematycznie uzupełniane. Planowane jest także wdrożenie trybu wieloosobowego.


Najlepsze tematy

Reklama