Reklama

"Crouch Jump" - używanie buga oficjalnie dozwolone podczas turnieju CS:GO

W niedzielę rozpoczął się PGL Major Kraków, prestiżowy turniej Counter Strikea. Drużyny zdążyły rozegrać już po dwa mecze. Nie obyło się jednak bez kontrowersji, których źródłem jest drużyna BIG.

Niemiecki zespół podczas swoich spotkań nadużywała błędu w grze nazwanego "Crouch Jump". Bug umożliwiał graczowi wyjrzenie znad przeszkody bez ryzyka, że zostanie zauważony. Przeciwnik nie ma szans żeby się przed tym obronić, a o używaniu nieprawidłowości dowiaduje się dopiero po meczu. BIG wygrała oba swoje spotkania na Majorze w Krakowie, każdorazowo korzystając z kontrowersyjnego niedociągnięcia.

Wielu z graczy i fanów uważa to nieczyste zagranie za legalnego wall-hacka. Nic dziwnego skoro działa podobnie, czyli pozwala ujrzeć przeciwnika zza barierki, który nie ma możliwość w żaden sposób skontrować tego ruchu.

Reklama

Jeden z głównych organizatorów wydarzenia,  Yehor "pANdA" Kolomiets ogłosił, że "Crouch Jump" jest oficjalnie dozwolony podczas PGL Major Kraków oraz wyjaśnił przyczyny podjęcia takiej decyzji. Kolomiets argumentuje stanowisko organizatorów w tej sprawie, tym że mechanika jest częścią gry, a bug występuje od ponad pół roku. Sprawia to, że "Crouch Jump" jest takim samym błędem w grze jak "one-way smoke" czy "silent jump", które są przecież na turniejach dozwolone. Co więcej, "pANdA" dodał, że drużyny dopytywały się w sprawie zasad obowiązujących, w tym i o "crouch jump". Żadna z nich jednak nie złożyła oficjalnego zażalenia na jego legalność.

Po tym ogłoszeniu, niektóre drużyny zaczęły zawierać ze sobą "dżentelmeńskie porozumienia" o nie używaniu nieprawidłowości w mechanice. Przykładem takiej umowy był mecz między Virtus.pro a Fnatic oraz FaZe i mousesport.

PGL Major Kraków rozpoczęło się 16 lipca i będzie trwać do 23. Do tej pory polska drużyna Virtus.pro rozegrała dwa mecze - z Vega Squadron i Fnatic, które zakończyły się zwycięstwem Polaków. Już dziś o 20 przyjdzie im się zmierzyć z drużyną Gambit.


Najlepsze tematy

Reklama

Reklama