Reklama

Reklama

​CS:GO. Duży turniej w Chinach odwołany. Pandemia zbiera kolejne żniwa

To już pewne. Organizator turniejów ESL zmuszony został do przedefiniowania kalendarza rozgrywek w grze Counter-Strike: Global Offensive. Turniej, który miał mieć miejsce w Chinach pod koniec tego roku, został odwołany. Główną przeszkodą do pełnej realizacji planów jest stan pandemiczny w Państwie Środka.

Cykl turniejów zaprojektowanych przez ESL spod szyldu Intel Extreme Masters na rok 2022 wygląda naprawdę okazałe. Poprzedni rok wieńczyliśmy mniejszymi rozgrywkami IEM Winter, by w drugiej połowie lutego przystąpić do zmagań przy akompaniamencie publiczności w Katowckim Spodku w ramach IEM Katowice.

Po drodze w kalendarzu uświadczyliśmy jeszcze IEM Dallas oraz IEM Cologne. Ze świątyni sportu elektronicznego, czyli Lanxess Areny ekspresowo przeszliśmy do cyklicznych rozgrywek ESL Pro League Season 16, a na horyzoncie pod koniec października na wszystkich entuzjastów CS:GO czeka prawdziwa gratka - IEM Rio, czyli turniej najwyższej rangi Major.

Reklama

Pod koniec grudnia ESL zanosił się z zamiarem podboju esportowego rynku w Chinach. W dniach od 6 do 11 grudnia miały odbyć się rozgrywki IEM China 2022. Dla organizatorów byłby to powrót na tamtejsze tereny po blisko trzech latach nieobecności.

Chiny bez turnieju w CS:GO. Pandemia stanęła na drodze

Niestety jednak entuzjaści esportu w Azji będą musieli obejść się smakiem. ESL wykasował te rozgrywki ze swojego napiętego kalendarza, ale nagromadzenie turniejów nie było tutaj przyczyną takiego stanu rzeczy.

Jak możemy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu, barierą, jaka stanęła na drodze w stworzeniu tego przedsięwzięcia, jest sytuacja związana z pandemią COVID-19 i złożoność organizacji międzynarodowych zawodów w Chinach.

Wiele jednak wskazuje na to, że rozgrywki z cyklu Intel Extreme Masters mogą jeszcze w najbliższym czasie powrócić do Chin. Przedstawiciele ESL zadeklarowali, że mają zamiar monitorować sytuacje w tym regionie, więc co do ewentualnych planów na przyszły rok - pojawia się drobny promyk nadziei.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: ESL | COVID-19

Reklama

Strona główna INTERIA.PL