Reklama

CS:GO - HONORIS oddało mecz walkowerem w Polskiej Lidze Esportowej

​We wtorek doszło do inauguracji siódmej kolejki PGE Dywizji Mistrzowskiej w ramach Polskiej Ligi Esportowej w CS:GO. Pierwszym meczem miało być starcie HONORIS z PACT-em, lecz nie doszło ono do skutku. Oprócz tego spotkania kibice mogli obejrzeć dwa inne, w których było wiele emocji. Rozgrywki transmitowane są przez Polsat Games. Zapraszamy do podsumowania.

HONORIS - MADDOG’S PACT

Starcie dwóch drużyn z samego czuba tabeli zapowiadało się niezwykle interesująco. Jednak kibice zgromadzeni przed telewizorami i na transmisji online musieli obejść się smakiem. Formacja "NEO" i "TaZa" musiała zrezygnować z przystąpienia do tego meczu. Powodem były kłopoty logistyczne.

HONORIS rozgrywało we wtorek finał ESL Mistrzostw Polski i nie mogli w komfortowych warunkach zagrać dzień po zawodach LAN-owych. Pełna pula trafiła zatem do PACT-u, który tym samym wyszedł na przynajmniej tymczasowe prowadzenie w całej tabeli. HONORIS po raz pierwszy musi zapisać na swoim koncie porażkę w tym sezonie PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej.

Reklama

Illuminar Gaming - SKILLSTARS.pro

Mecz dwóch drużyn, które nie są w dobrej dyspozycji w tym sezonie Polskiej Ligi Esportowej zapowiadał się bardzo interesująco. Dla obu formacji zwycięstwo byłoby przełamaniem fatalnej dyspozycji w poprzednich kolejkach. Szczególnie było to ważne dla obrońców tytułu - drużyny Illuminar Gaming. To oni zawodzą, w przeciwieństwie do SKILLSTARS.pro, które jest aktualnym beniaminkiem.

Początek na Dust2 był bardzo wyrównany. Z czasem jednak to SKILLSTARS zaczynało przejmować inicjatywę po stronie antyterrorystów. Objęli prowadzenie 8:5, które jednak ledwo obronili przed przerwą, gdy po piętnastu odsłonach wygrywali już tylko 8:7. W drugiej połowie mieliśmy jednak kompletną dominację Illuminar.

Popularne "IHG" zaczęło od wygranej pistoletówkę. W dalszych fragmentach formacja ta powiększała przewagę. Bezradne SKILLSTARS próbowało temu zaradzić, ale nie mieli ku temu odpowiednich argumentów. Ostatecznie mapa zakończyła się zwycięstwem Illuminar 16:10, co było dobrym krokiem na przełamanie.

Na Nuke’u znów mieliśmy w pierwszej połowie bardzo wyrównane widowisko. Żadna z drużyn nie osiągnęła takiej przewagi, by mieć komfort psychiczny przed drugą częścią. Illuminar wygrywało na półmetku 9:6 i było bliżej zamknięcia spotkania. SKILLSTARS po zmianie stron jednak dokonało mobilizacji. Do ostatnich momentów ważyły się losy mapy. Ta jednak trafiła na konto SKILLSTARS (16:14) i o wygranej zadecydował Mirage.

Decydująca lokacja była od samego początku pod kontrolą SKILLSTARS. O ile w pierwszej części na serwerze widzieliśmy jeszcze jakąś walkę, która dawała nadzieję Illuminar na korzystny wynik, na tablicy widniała wówczas trzypunktowa strata (6:9). Tak w drugiej połowie wszystko się posypało. Wszystkie siedem rund należało do SKILLSTARS.pro i to oni zagarnęli drugie w tym sezonie zwycięstwo.

M1 EDEN - PGE Turów Zgorzelec

Na Mirage zawodnicy M1 spisywali się zdecydowanie lepiej od swoich przeciwników. To oni mieli kontrolę nad wydarzeniami. Pierwszą połowę wygrali 10:5. Dawało im to powody do pozytywnego nastawienia przed wznowieniem gry. Po zmianie stron M1 EDEN powiększyło jeszcze przewagę i ostatecznie wygrało z turowianami 16:7.

Na Nuke’u widzieliśmy już totalną rzeź zawodników PGE Turowa Zgorzelec. M1 miało inicjatywę po swojej stronie w zasadzie przez cały czas. Odzwierciedlał to wynik po piętnastu odsłonach 11:4. W drugiej połowie M1 dołożył pięć kolejnych punktów, przegrywając zaledwie w jednej i tym samym wygrał 16:5. EDEN pracuje bardzo aktywnie na to, by być objawieniem sezonu PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej.

ESPORTER