Reklama

Reklama

​CS:GO. Jedna broń mogłaby zrewolucjonizować rozgrywkę. Spójrzcie na ten klip!

Jeden z utalentowanych twórców działających na platformie YouTube na swoim ostatnim filmie zaprezentował nietypowy pomysł, który całkowicie mógłby zrewolucjonizować mechanikę gry Counter-Strike: Global Offensive.

Mowa o jednej, ale za to niezwykle skutecznej broni - wyrzutni rakiet. Oczywiście oficjalnie taki sprzęt nie jest dostępny w popularnej esportowej strzelance od Valve. W sieci jednak roi się od licznych autorskich modyfikacji, a jedna z ostatnich ukazana w pigułce na kanale YT "Mount Myriad" daje nieco więcej spojrzenia na gameplay gry przy akompaniamencie wyrzutni.

Jak się dowiadujemy, całość powstała przy użyciu Blendera. Symulacja ognia, dymu i eksplozji stworzona została z kolei dzięki aplikacji EmberGen, a wszystko wspierane było jeszcze programem Houdini.

Reklama

Na filmie możecie zobaczyć pełną mechanikę działania wyrzutni rakiet w CS:GO. Oczywiście twórców trzeba pochwalić za kreatywność, dopracowanie i zadbanie o najmniejsze nawet detale związane z użytkowaniem tej broni.

Wyrzutnia rakiet w CS:GO to niewykorzystany potencjał?

Nieco bardziej jednak intrygujący jest sam fakt użycia takowej wyrzutni... a okazuje się, że broń ta wyzwala naprawdę ogromne pokłady kreatywności. Nie tylko może stanowić o śmiercionośnej sile zamieniającej rywali i ich formacje defensywne w pył. Prawdziwy potencjał uwydatnia się tam, gdzie dzięki wyrzutni rakiet możemy dostać się w nawet odleglejsze zakątki mapy.

Wszystko oczywiście przez tzw. trick jumpy. Umiejętne odpalenie rakiety pozwala na kontrolowanie przemieszczania się naszej postaci i płynny ruch w powietrzu. Fani strzelanek doskonale zapewne kojarzą tego typu mechanikę z typowych arena shooterów takich jak: Unreal Tournament czy Quake.

Oczywiście zapewne wyrzutnia rakiet nigdy nie pojawi się oficjalnie w Counter-Strike’u, ale przyznacie, że konwencja i szeroki repertuar możliwości związany z tą bronią po prostu najzwyczajniej w świecie intryguje...

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy