Reklama

Reklama

CS:GO: Najnowsza aktualizacja zwiastuje zmiany w puli map?

​W czwartek na serwery CS:GO trafiła kolejna aktualizacja treści. Tym razem twórcy skupili się na modyfikacji mapy Anubis. Czy to oznacza, że właśnie ta lokacja zostanie dodana do oficjalnej puli map?

Rzadkie zmiany w mapach

Trzeba przyznać, że Counter-Strike: Global Offensive jest grą bardzo stabilną. Bardzo rzadko dochodzi w niej do radykalnych zmian. Dotyczy to zarówno broni (ich dodawania lub usuwania czy modyfikacji) oraz map dostępnych w grze.

Jeśli mowa o turniejowej puli lokacji, to jest ona zmieniana niezwykle rzadko. Jednym z powodów takiej decyzji studia Valve jest to, że scena esportowa CS:GO jest bardzo mocno rozwinięta.

Reklama

Wielkie turnieje rozgrywane są w zasadzie każdego miesiąca, co bardzo utrudnia bardziej radykalne zmiany. Gracze narzekają często na to, że producenci mało modyfikują grę, jest ona w pewnych aspektach przestarzała (silnik Source powstał w 2004 roku), ale nie zmienia to faktu jej popularności.

Teraz Valve dodało aktualizację, która dotyczy tylko jednej mapy - Anubis. Czyżby dopracowywana była lokalizacja, która niedługo miałaby "wskoczyć" do puli map turniejowych?

Nowa mapa zostanie aktywną lokacją?

Anubis jest bardzo świeżą mapą do gry została dodana zaledwie ponad dwa lata temu. Jej debiut nastąpił w marcu 2020 roku. Nie zdobyła jednak ona wielkiej popularności wśród społeczności "Kantera".

Po roku została usunięta z gry i z powrotem pojawiła się w sierpniu tego roku. W czwartek pojawiła się aktualizacja, której zawartością były poprawki jedynie na Anubis. Co twórcy między innymi zmienili w nowej zawartości gry? Oto najważniejsze z modyfikacji:

  • Naprawiono fizykę granatów na schodach w kanalizacji.
  • Naprawiono boostowanie w pobliżu kanału.
  • Dodano kolizję z dużymi kamiennymi blokami nad kanałem.

Niektórzy twierdzą, że tego typu zmiany mogą przybliżać Anubis do wejścia do puli map aktywnych. Gracze często nawołują twórców do wycofania Mirage’a, który od dawna nie był bardzo mocno "przemeblowany".

Jest to lokacja o najbardziej archaicznym wyglądzie chociażby pod względem tekstur i wszystko wskazuje na to, że właśnie "Mirek" będzie kolejną mapą poddaną renowacji. Nie wiadomo jednak, kiedy Valve zdecyduje się na tego typu ruch.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy