Reklama

Reklama

CS:GO - Razer ogłosił turniej dla kobiet

​Firma produkująca urządzenia peryferyjne dla graczy - Razer ogłosił drugą edycję turnieju w CS:GO. Razer Invitational odbędzie się w Ameryce Południowej. Ciekawostką jest fakt, że rozgrywki będą rozszerzone o zmagania kobiet.

Firma Razer od kilku lat bardzo mocno promuje rozgrywki sportu elektronicznego. Na całym świecie znane są rozgrywki Razer Invitational. Kilka miesięcy temu przedsiębiorstwo było organizatorem turnieju w Fortnite: Battle Royale. Zmagania okazały się sporym sukcesem. Razer również mocno angażuje się w scenę CS:GO. Tym razem turniej będzie przeprowadzony w regionie Ameryki Południowej.

Jako, że wspomniany kontynent jest bardzo rozległy, to postanowiono podzielić rozgrywki na trzy strefy. Brazylię oddzielnie, oprócz tego Kolumbię, Meksyk (mimo, że należy do Ameryki Pólnocnej) oraz Peru, a także Argentynę, Chile, Paragwaj i Urugwaj. Co ciekawe, oddzielny turniej dla kobiet. Jest to duży krok w stronę popularyzacji żeńskiego esportu w krajach latynoskich. O całych rozgrywkach wypowiedział się Flo Gutierrez, globalny dyrektor ds. e-sportu w firmie Razer.

Reklama

Turniej wystartuje w dniach 1-3 października. Wcześniej jednak odbędą się eliminacje. One są zaplanowane na 8 września. W puli zawodów znalazło się 15 tysięcy dolarów. Jest to zatem odpowiednio duża stawka, by zawodnicy wspięli się na najwyższy poziom rywalizacji i dali kibicom ogrom emocji.

ESPORTER

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy