Reklama

Reklama

CS:GO - „S1mple” przeznaczył pieniądze na armię Ukrainy

​Sytuacja związana z konfliktem zbrojnym na Ukrainie jest coraz trudniejsza. Niemal cały świat stara się pomóc ukraińskiemu narodowi w walce z Rosją. Wsparcie płynie również ze środowiska esportowego. Najlepszy gracz CS:GO na świecie - Oleksandr "s1mple" Kostyliev postanowił przekazać na rzecz wojska pokaźną sumę pieniędzy. Zawodnik Natus Vincere jest związany z Kijowem.

Drużyna Kostylieva dotarła do półfinału Intel Extreme Masters w Katowicach. Była jednym z faworytów tego turnieju, gdyż Natus Vincere w ostatnich miesiącach praktycznie nie ma sobie równych.

Jednak sytuacja na Ukrainie i fakt, że dwóch zawodników pochodzi właśnie z tego kraju, sprawiła, że gracze Na’Vi stanęli przed bardzo trudnym zadaniem. Z pewnością ich myśli, a także rosyjskich partnerów z zespołu były nie w pełni skupione na bardzo trudnym starciu w Katowicach.

Półfinałowy pojedynek przeciwko G2 Esports zakończył się zwycięstwem formacji G2 2:0 i Natus Vincere tym samym pożegnało się z turniejem. Dzień wcześniej "s1mple" wygłosił bardzo poruszające przemówienie na scenie głównej w "Spodku". Ukrainiec nawołał do pokoju i wzajemnego szacunku.

Reklama

Kostyliev mówił, że w swojej karierze grał między innymi z amerykańskimi czy rosyjskimi zawodnikami i narodowość nigdy nie stanowiła problemu. Najlepszy gracz CS:GO na świecie jednak poszedł za słowami po czyny. Mieszkający na co dzień w Kijowie podopieczny Natus Vincere przekazał pokaźną sumę pieniędzy na pomoc ukraińskiej armii z rosyjskim najeźdźcą.

Na Twitterze pojawiła się informacja o tym, że "s1mple" przekazał okrągły milion ukraińskich hrywien na rzecz armii broniącej Ukrainy. Po obecnym kursie walut, jest to około 33 tysiące dolarów. Taki zastrzyk pieniędzy z pewnością jest bardzo cenny dla wojsk walczących z Rosją.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter Strike

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy