Reklama

CS:GO. Virtus.pro zwalnia zawodników. Powodem wojna w Ukrainie?

​Kolejne zamieszanie z drużyną Virtus.pro w Counter-Strike: Global Offensive. Dwóch zawodników tej formacji: Mareks "YEKINDAR" Galinskis oraz Timur "buster" Tulepov zostało przesuniętych na ławkę rezerwowych. W tle pojawiają się spekulacje o powodach związanych z trwającą wojną za naszą wschodnią granicą.

Od czasu zbrojnej inwazji Rosji na tereny Ukrainy - z organizacją Virtus.pro w roli głównej wybuchło kilka głośnych skandali. Rosyjski podmiot jawnie sprzeciwił się wszelkim restrykcjom nakładanym na ten kraj przez organizatorów dużych turniejów.

Ponadto niejednokrotnie właściciele popularnego VP dawali upust swoim emocjom i głośno buntowali się w mediach społecznościowych, akcentując swoje poparcie dla wojennych działań wojsk Putina.

Reklama

Stanie w opozycji do niemal całego świata nie odbiło się jednak pozytywnie dla nich - renoma i prestiżowa marka zaczęła tonąć niczym Titanic.

CS’owa dywizja organizacji Virtus.pro przesuwa dwóch zawodników na ławkę rezerwowych

Łotysz "YEKINDAR" oraz Kazach "buster" zostali przesunięci na ławkę rezerwowych w szeregach Virtus.pro. Decyzja ta jest pokłosiem bardzo mizernych rezultatów drużyny, która w ostatnim czasie występuje pod neutralną banderą jako "Outsiders".

Outsidersi od czasu rozpoczęcia wojny na Ukrainie nie potrafili znaleźć swojej optymalnej formy. Formacja, która jeszcze nie tak dawno uznawana była za ścisłą czołówkę, której zagrozić może zaledwie kilka innych ekip, znacząco obniżyła swoje loty.

Ponadto w tle pojawiły się doniesienia, że zawodnikom może nie podobać się sytuacja, w jakiej znalazła się organizacja Virtus.pro. Chodzi oczywiście o opisywane wyżej buntowanie się przeciwko całemu światu i poniekąd popieranie rosyjskich działań zbrojnych na terenie Ukrainy.

Aktualny skład Virtus.pro (Outsiders) prezentuje się następująco:

  • Dzhami "Jame" Ali (Rosja)
  • Alekseri "Qikert" Golubev (Kazachstan)
  • Evgeny "FL1T" Lebedev (Rosja)
ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: CS:GO | virtus.pro | Counter-Strike
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy