Reklama

Reklama

Członek FaZe Clanu przyznał się do transpłciowości

​Soleil "Ewok" Wheeler to streamerka, o której było już głośno w 2019 roku przez wzgląd na fakt, iż jako 13-latka podpisała kontrakt z FaZe Clanem. Rok później ta sama osoba ponownie skupiła na sobie uwagę. Tym razem członkini FaZe poinformowała, że jest osobą transpłciową.

Spora popularność w młodym wieku

Rok temu doszło do niespotykanej sytuacji. FaZe Clan postanowił dodać do swoich szeregów 13-letnią wówczas "Ewok". Dziewczyna zajmowała się grą w Fortnite, który szczególnie na młodych graczach wywarł spore wrażenie i przekonał ich do spędzania czasu przy produkcji. Nie jednak tylko wiek szokował, jeśli chodzi o podpisanie umowy między stronami.

Istotnym elementem był też fakt, iż Wheeler jest głucha. Mimo tego potrafiła ona grać na tyle dobrze, że zebrała wokół siebie dużą rzeszę fanów. Aktualnie nastolatka może liczyć na ponad 200 tysięcy obserwujących na Twitchu. Ponad 355 tysięcy osób obserwuje jej konto na Twitterze. Największą rzeszę ludzi streamerka skupia na Instagramie, gdzie liczba followersów znacznie przekracza 600 tysięcy.

Reklama

Ważna deklaracja

Wciąż młoda osoba zdecydowała się 11 października na bardzo ważne ogłoszenie dotyczące swojego życia. Mianowicie dziewczyna zakomunikowała, iż jest transpłciowa i obecnie dokonuje zmiany w stronę zostania mężczyzną. Data przekazania takiej informacji nie jest przypadkowa, gdyż oficjalnie uznaje się ją za Międzynarodowy Dzień Coming Outu.

Poza chęcią podzielenia się ze światem ważną częścią swojego życia Wheeler miała jeszcze inny cel swojego coming outu. Mianowicie chciała ona przekonać innych, by nie bali się wyrzucić takich wiadomości z siebie.

W esporcie to nie pierwszy przypadek

Choć transpłciowość wciąż jest tematem mało znanym, to nawet w esporcie sytuacja zmiany płci miała już miejsce. Bardzo szerokim echem odbił się przypadek Sashy "Scarlett" Hostyn, która dokonała operacji w celu zostania kobietą. O zawodniczce zrobiło się szczególnie głośno, gdy w 2018 roku jako pierwszy żeński gracz w historii wygrała IEM Pyeongchang. Obecnie Hostyn wciąż prowadzi karierę, lecz nie osiąga sukcesów porównywalnych z powyższym.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FaZe Clan

Reklama