Reklama

Reklama

Darmowe Pokémon Unite prawie jak League of Legends

​Kto by pomyślał, że w 2020 roku doczekamy się jeszcze zapowiedzi nowej gry z gatunku MOBA, gdzie nie udało się jeszcze przerwać dominacji League of Legends i Dota 2 - pomimo wielu prób. Teraz jednak mowa o Pokémon Unite, darmowej produkcji bazującej na oficjalnej licencji Pokémonów.

Tytuł ukaże się na urządzeniach mobilnych oraz na Nintendo Switch, które w pewnym sensie także jest takim sprzętem. Co interesujące, za prace odpowiada chiński gigant - firma Tencent. Ta oddelegowała do zadania swoje studio Timi, odpowiedzialne także za popularne Call of Duty Mobile.

Zaangażowanie partnera z Chin, darmowy model dystrybucji oraz celowanie w urządzenia mobilne to wszystko wskazówki przemawiające za tym, że mamy raczej do czynienia z projektem skierowanym do odbiorców w Azji, gdzie takie granie jest zdecydowanie bardziej popularne niż konsole czy PC.

Reklama

Założenia rozgrywki będą dobrze znany wszystkim miłośnikom gier MOBA. Dwie pięcioosobowe drużyny stworków wylądują na symetrycznej mapie. Podczas meczu zdobędziemy doświadczenie, za pomocą którego awansujemy na kolejne poziomy doświadczenia i odblokujemy nowe umiejętności.

To jedna z kilku zapowiedzi związanych ze światem Pokémonów w ostatnim okresie. W ubiegłym tygodniu ogłoszono New Pokémon Snap na Nintendo Switch, kontynuację klasycznej pozycji na Nintendo 64. Do tego Pokémon Café Mix, gra logiczna na Switch oraz różne urządzenia mobilne.

Najlepsze tematy

Reklama