Reklama

Diablo dla Netflixa potwierdzony. Overwatch także otrzyma serial

​Wygląda na to, że plotki na temat animowanych seriali z uniwersum Diablo oraz Overtwatch miały w sobie dużo prawdy.

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiały się przecieki sugerujące, że Diablo i Overwatch doczekają się własnych animowanych seriali dla Netflixa, podobnie jak wcześniej stało się z marką Castlevania. Dziś okazuje się zaś, że nie wzięły się z powietrza, a przynajmniej tak sugeruje profil LinkedIn Nicka van Dyka, współprezesa Activision Blizzard Studios, który pracował wcześniej jako producent netflixowej serii Skylanders Academy.

W opisie jego stanowiska w Activision możemy przeczytać, że Diablo doczeka się animowanej adaptacji “renderowanej w stylu anime", która jest obecnie w fazie preprodukcyjnej i będzie dostępna międzynarodowo na platformie Netflix. To chyba najpoważniejsze jak dotąd potwierdzenie prac nad tym serialem, choć wciąż trzeba pamiętać, że preprodukcja nie oznacza automatycznie, że serial doczeka się premiery, a jeśli nawet, to wciąż czeka nas jeszcze sporo czekania.

Reklama

Co więcej, Nick van Dyk wspomina, że “razem ze swoim partnerem kreatywnym opracował i sprzedał animowaną serię opartą o markę Overwatch od Blizzardu". Tu również nie doczekaliśmy się żadnych formalnych konkretów i nie mamy pojęcia, komu serial został sprzedany, więc musimy czekać na kolejne informacje. Nie da się jednak ukryć, że fani z pewnością chętnie przywitają serial, który rzuci nieco więcej światła na ich ulubioną grę i bohaterów, bo deweloper jest tu raczej oszczędny w środkach.

Activision nie zdecydowało się jeszcze oficjalnie odnieść do tych rewelacji, ale miejmy nadzieję, że skłonią one firmę do jakichś zapowiedzi. Przypominamy też, że Activision jest również zaangażowane w prace nad kilkoma różnymi filmami, które mają zbudować całe uniwersum Call of Duty, a nad pierwszym czuwać mają reżyser Stefano Sollima (Sicario: Day of the Soldado) oraz współautor scenariusza do ostatniego Jokera, Scott Silver. Fani grania również nie mają powodów do narzekań, bo trwają także prace nad Diablo IV oraz Overwatch 2, choć nie znamy jeszcze konkretnych dat.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy