Reklama

Reklama

Doskonały projekt kostiumu z Overwatch

Overwatch jest jedną z najczęściej cosplayowanych gier na rynku. Dlatego też nie dziwi kolejny projekt powstały z inspiracji właśnie tym tytułem. Artystka posługująca się pseudonimem "galaxy_muddler" przemieniła się w bohaterkę o imieniu Tracer.

Jak już wspomnieliśmy, Overwatch jest jedną z gier, która jest najczęściej używana jako katalizator inspiracji dla cosplayerów. Ten fakt wynika z tego, ze postacie w tytule od Blizzarda są bardzo dobrze wykonane pod względem estetycznym, graficznym.Wyróżnia je barwa czy styl ubioru. Bardzo często można zauważyć, ze artyści sięgają po cosplay postaci Tracer. Na taki właśnie pomysł wpadła "galaxy_muddler".

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wykonanie tego projektu nie wymagało dużo inwencji twórczej. Makijaż czy strój sprawiają wrażenie łatwych do wykonania. Nic jednak bardziej mylnego. Fryzura czy makijaż upodabniający do postaci z gry robi wielkie wrażenie. Strój, pomimo, że nie jest bardzo wymagający pod względem detali, to wymagał poświęcenia czasu.

Reklama

Najtrudniejsza do wykonania zapewne była zbroja, która jest w barwach pomarańczowo-białych. Ponadto pomarańczowe spodnie i brązowa kurtka do złudzenia przypominają strój, jaki bohaterka z gry wideo ma na sobie w wirtualnym świecie.

Cosplay to rodzaj hobby, sztuki. Cosplayerzy zajmują się tworzeniem strojów upodabniających ich do różnych fikcyjnych bohaterów. Najczęściej są to postacie z gier wideo lub filmów fantasy. Pasjonaci tego typu artyzmu bardzo często czerpią inspirację z mangi (komiksy) lub produkcji anime (filmy animowane) - najczęściej z Japonii. Ważnym elementem cosplayów jest z reguły bodypainting - czyli sztuka malowania ciała.

Cosplayerów bardzo często można spotkać na różnych imprezach tematycznych. Najbardziej znanymi eventami związanymi z tą dziedziną sztuki są Poznań Game Arena, Pyrkon (obie w Poznaniu), Falkon w Lublinie czy Intel Extreme Masters odbywający się w Katowicach. W tych miejscach można spotkać najczęściej fanów gier wideo - najczęściej z gatunku RPG, ale nie tylko. Popularne w ostatnich latach postacie chociażby związane z Fortnite: Battle Royale.

Najlepsze tematy

Reklama