Reklama

Dota 2: Podgląd zawartości skrzynek przed zakupem

Gracze Doty 2 mieszkający z Holandii i Belgii będą mogli zdecydować ostatecznym zakupie skrzynki z losową zawartością. Jest tylko jedno "ale".

Koniec z kupowaniem kota w worku? Niby tak, ale jest istotny haczyk. Po tym, jak Battlefront II rozpętał ogólnoświatową burzę wokół skrzynek z łupem, wiele państw zaczęło rozważać uregulowanie tego zagadnienia na drodze prawnej.

Konkretne rozwiązania wprowadziły Belgia i Holandia. Grający w Dotę 2 obywatele tej ostatniej doczekali się właśnie realnych zmian - przed zakupem skrzynki mogą przejrzeć jej zawartość i dopiero wówczas zadecydować, czy warto wydać na nią pieniądze.

Jest jednak pewien haczyk. Po nabyciu paczki gra automatycznie losuje zawartość kolejnej i choć ponownie można zajrzeć do środka, użytkownik nie ma możliwości powtórzenia rzutu wirtualnymi kośćmi, więc jeśli nie zdecyduje się na zakup kiepskiej zawartości, system nigdy nie wygeneruje mu kolejnego, potencjalnie ciekawszego loot boksa.

Reklama

Warto przy tym dodać, że usunięto możliwość kupowania kilku skrzynek naraz. Z prawnego punktu widzenia wszystko wydaje się więc w porządku, ale realnie zmieniło się raczej niewiele.

W przypadku CS:GO kilka tygodni wcześniej Valve postanowiło po porostu zabronić graczom z Belgii i Holandii otwierania zdobytych skrzyń oraz handlowania ich zawartością za pośrednictwem steamowego rynku. To ostatnie ograniczenie dotyczy również Doty 2.

CD Action

materiały źródłowe
Dowiedz się więcej na temat: Dota 2
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy