Reklama

Reklama

​Dota 2. Tundra Esports wielkim zwycięzcą The International 2022!

Największe tegoroczne święto w Dota 2 dobiegło końca. Mistrzostwa świata z cyklu The International 2022 padły łupem europejskiej formacji Tundra Esports. Na konto zawodników trafiło rekordowe 8,5 miliona dolarów z całej turniejowej puli!

The International 2022 rozegrane zostało od 15 do 30 października. Do rywalizacji o najwyższe cele przystąpiło aż 20 formacji z całego świata. W puli całego turnieju znalazło się niespełna 19 mln dolarów. Warto zaznaczyć, że jest to znacznie mniejsza kwota niż w ubiegłorocznej edycji mistrzostw, gdzie wówczas drużyny walczyły o okrągłe 40 mln dolarów.

Największy turniej w Dota 2 odbył się w Singapurze. Playoffy rozegrano w centrum kongresowym Suntec, natomiast już na ostatni weekend finałowy przeniesiono się do Singapore Indoor Stadium, który jest w stanie pomieścić 15 tys. kibiców.

Reklama

Tundra Esports stempluje największy sukces w swojej historii

Esportowe zmagania dostarczyły całą paletę emocji. W wielkim finale spotkały się dwie najlepsze z perspektywy całych rozgrywek formacje - Tundra Esports oraz Team Secret. Oczekiwania wobec widowiska były spore. Po dwóch godzinach rywalizacji zwycięsko z tego starcia wyszła drużyna Tundra Esports, rozprawiając się ze swoim rywalem dosyć gładko 3 do 0.

Jest to największy sukces w historii nowych Mistrzów Świata. Warto wspomnieć, że Tundra Esports na arenach Doty 2 przeciera szlaki dopiero od ponad półtora roku. Pomimo tego, międzynarodowy europejski skład był w stanie sięgnąć po najcenniejsze trofeum, pokonując na swojej drodze znacznie bardziej utytułowane i doświadczone zespoły.

Finał turnieju oglądany był w szczycie przez ponad 1,7 mln kibiców na całym świecie. Średnia widownia The International 2022 wyniosła z kolei 560 tys. oglądających, natomiast wszystkie transmisje z rozgrywek trwały łącznie 120 godzin.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Dota 2 | Valve

Reklama