Reklama

DOTA2: COVID nie przestaje utrudniać życia. Kolejny turniej odwołany

​Już trzeci rok świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Niestety społeczeństwo przyzwyczaiło się do pustych trybun czy odwołanych imprez sportowych, kulturalnych, czy też esportowych. Teraz okazuje się, że ważny turniej DOTA2 został odwołany przez organizatora.

Jak wszyscy doskonale wiemy, od 2020 roku wiele imprez masowych zostało odwołanych przez pandemię koronawirusa. Pierwszą wielką imprezą esportową, która została zamknięta dla kibiców był Intel Extreme Masters 2020 w Katowicach. Wojewoda Śląski dosłownie w przeddzień rozpoczęcia fazy pucharowej wniósł zakaz obecności publiczności. Decyzja ta wywołała sporo kontrowersji, ale jak się później okazało, była ona bardzo zasadna.

W 2020 roku znaczna większość turniejów i innych wydarzeń związanych z grami wideo została odwołana z uwagi na sytuację pandemiczną na całym świecie. W ubiegłym roku sytuacja ta zaczęła wracać do normalności. Turnieje mogły być oglądane przez kibiców, najczęściej z zachowaniem pewnych norm sanitarnych. Dotyczyło to także sportu i innych wydarzeń związanych z przybyciem widowni. Okazuje się jednak, że koronawirus nadal może torpedować eventy esportowe. Właśnie odwołano jeden z nich.

Reklama

Pierwszy w 2022 roku turniej z cyklu Dota Pro Circuit w sezonie 21/22 nie odbędzie się. Zawody miały być zwieńczeniem trasy DPC. To duży cios dla zawodników biorących udział w Dota Pro Circuit. Teraz cykl zakończy się tuż po regionalnych rozgrywkach. W kalendarzu zaplanowane są docelowo trzy turnieje rangi Major. Jak na razie nie wiadomo, co z kolejnymi zawodami. Wszystko będzie uzależnione od sytuacji pandemicznej na całym świecie.

"Podczas gdy sezon Winter Tour of the Dota Pro Circuit 2021-2022 dobiega końca, podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu pierwszego Majora. Chociaż mamy nadzieje na to, że będziemy mogli zorganizować międzynarodowe wydarzenie LAN. Odkrycie i rozpowszechnienie nowych wariantów COVID-19 i wynikające z tego zwiększenie ograniczeń w podróżowaniu sprawiły, że zebranie się wszystkich zakwalifikowanych drużyn na turniej LAN jest niewykonalne." - czytamy w oficjalnym komunikacie Valve.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama