Reklama

Reklama

DreamHack: Polacy z ENCE eSports wystąpią w prestiżowym turnieju CS:GO

​Fińska organizacja ENCE eSports znalazła się w gronie drużyn, które zagrają podczas prestiżowego turnieju DreamHack Open November 2021. W barwach tej formacji gra dwóch polskich reprezentantów - Paweł "dycha" Dycha oraz Olek "hades" Miśkiewicz.

Turnieje z serii DreamHack należą do najbardziej prestiżowych na świecie. Od wielu lat firma ta zajmuje się organizacją różnych rozgrywek esportowych. Dzielą się one na dwie główne kategorie - Masters oraz Open. Te pierwsze mają zazwyczaj obsadę składającą się z lepszych drużyn, a Open przeznaczone jest dla ekip, które dopiero wspinają się na szczyt i to właśnie w nich weźmie udział ENCE. Niektórych fanów może to dziwić, gdyż ponad dwa lata temu formacja ta była wręcz na CS-owym szczycie. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło.

Reklama

Wybuch formy Finów nastąpił na początku 2019 roku. Wtedy dotarli do finału IEM Major Katowice 2019, gdzie zostali w finale pokonani przez wielkie Astralis z Danii. W kolejnych miesiącach Skandynawowie utrzymywali wysoką formę. Wraz z upływem czasu jednak forma malała i ENCE nie potrafiło utrzymać się w światowej czołówce. Skutkowało to regularnymi zmianami kadrowymi.

W styczniu tego roku do drużyny dołączył polski zawodnik Paweł "dycha" Dycha. Wcześniej występował on między innymi w ARCY czy Sprout. W styczniu dołączył do niego Olek "Hades" Miśkiewicz. Skład uzupełniają "Snappi" z Danii, Izraelczyk "Spinx" oraz "doto" z Finlandii. Teraz reprezentanci naszego kraju będą mogli pokazać się na DreamHacku Open, na który otrzymali zaproszenie.

Zawody ruszają 10 listopada i potrwa przez pięć dni. Wśród pozostałych drużyn, które pojawią się są takie formacje jak Team Spirit, BIG czy mousesports. W puli nagród znalazło się 100 tysięcy dolarów. Triumfator zgarnie połowę tej sumy.

ESPORTER

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy